Valilikten telefon dolandırıcılığı uyarısı

Bu haber 20 Kasım 2013 - 10:19 'de eklendi ve 556 kez görüntülendi.

valiliktel dolandırıcılığıMuğla Valiliği’nden yapılan açıklamada son dönemlerde artan telefon dolandırıcılığı konusunda vatandaşlardan dikkatli olunması istenildi.

Haber Merkezi

Valilikten yapılan açıklamada son günlerde Muğla’da bazı kişilerin telefonla vatandaşları arayıp kendilerini Valilik personeli veya Vali olarak tanıtarak para yardımı topladıklarını bu konuda vatandaşların dikkatli olunması istenildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son zamanlarda kendilerini Muğla Valiliğinde görevli veya Muğla Valisi olarak tanıtan şahısların, bazı hayırseverleri ve işadamlarını arayıp bir kız çocuğunun rahatsızlığını öne sürerek yurtdışına tedavisi yapılmak üzere götürüleceğini veya buna benzer başka acil sebepleri gerekçe göstererek bağış talebinde bulundukları öğrenilmiştir. Verilen hesap numarasına para aktarılmasını isteyen şahısların Muğla Valisi ve Muğla Valiliğinin hiçbir ilgisi yoktur. Vatandaşlarımızın bu tür telefon aramalarına itibar etmemesi ve durumu gecikmeksizin Valiliğimiz, güvenlik birimleri veya adli makamlara bildirmesi önemle kamuoyunun bilgisine sunulur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.