Vali’den Öğretmenler Günü kutlama mesajı

Bu haber 24 Kasım 2018 - 11:05 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.

 

Muğla Valisi Esengül Civelek 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Civelek mesajında, “Öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizin çağın gerektirdiği niteliklerle donatılması, özgüven sahibi, kendisine ve milletine yararlı, mutlu, üretken bireyler olarak yetişmeleri konularında geleceğimizin mimarlarıdırlar” ifadelerine yer verdi.

Nazife Taşdelen

Muğla Valisi Esengül Civelek 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Civelek mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verilmesinin 90. yıldönümü olan bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Civelek mesajına şöyle devam etti:

“Öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizin çağın gerektirdiği niteliklerle donatılması, özgüven sahibi, kendisine ve milletine yararlı, mutlu, üretken bireyler olarak yetişmeleri konularında geleceğimizin mimarlarıdırlar.

Ülkemizin geleceğe yönelik hedeflerine ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması, değişen, gelişen, küreselleşen dünyada saygın güçlü bir ülke haline gelmesi, eğitim öğretim sorumluluğunu üstlenen öğretmenlerimizle mümkün olabilecektir. Günümüzde çağın eğitim sistemini şekillendiren koşullar ne kadar değişirse değişsin eğitimin direği öğretmenlerimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz ile ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anarken, insanlık tarihinin en kutsal mesleğini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.