Validen müdürlere ikinci uyarı « Hamle Gazetesi

Validen müdürlere ikinci uyarı

Bu haber 03 Ocak 2014 - 7:30 'de eklendi ve 1.252 kez görüntülendi.

vali651652Göreve geldikten sonra ilk kez katıldığı ‘İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda yatırım planlarındaki eksikleri görerek Kamu Kurum Müdürlerine uyarıda bulunan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ikinci uyarısını ‘Kamu Kurumları Brifing Toplantısı’nda yaptı.
4 hafta sürecek brifing toplantısının ilk gününde konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kamu Kurum Müdürleri’ni yapacakları çalışmalar konusunda uyarılarda bulunarak, “Büyüme, kalkınma hedeflerini arttırmış Türkiye ve Muğla’da rutin işleyişe fazladan bir şeyler katmamız gerekiyor” dedi.
Kadir Tamer
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer tarafından ilk kez gerçekleştirilen Kamu Kurumları brifing toplantısı Muğla Valiliği Özer Türk toplantı salonunda başladı. Göreve geldikten sonra ilk kez katıldığı ‘İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda yatırım planlarındaki eksikleri görerek Kamu Kurum Müdürlerine uyarıda bulunan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ikinci uyarısını ‘Kamu Kurumları Brifing Toplantısı’nda yaptı.
4 hafta sürecek toplantılarda Muğla’da görevli Kamu Kurum Müdürleri birimlerinin tanıtımı, birim sayısal verileri, birimin bir önceki yılı esas olmak üzere bugüne kadar yürüttüğü faaliyetler, birimin görev alanı ile ilgili ilin sorun ve ihtiyaçları, birimin 2013 yılı hedefleri ve gerçekleştirme durumu, birimi izleyen yıllar hedefleri ve çalışma konuları hakkında bilgiler verecekler.
Kamu Kurumları Brifing Toplantısı’nın ilk gününde Kurum Müdürleri’ne seslenen Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, göreve geldikten kısa bir süre sonra yayınladığı 110 maddelik genelgenin uyulmadığına dikkati çekti.
Birifing toplantılarının 2014 yılının ilk iş gününde yapılmasının önemli olduğunu kaydeden Vali Güvençer, “Bugün burada birer kamu görevlisi olarak insanlık sorumluluğumuzun gerekliliklerini hep birlikte değerlendirmeliyiz. 2014 yılının hemen başında neler yapabiliriz. hep birlikte bunu gözden geçirmemiz gerekiyor. Bizler birer kamu görevlisiyiz. Kalem oynattığımız, altına imza attığımız her iş, bir insan sorunun hakkına tahakkuk ediyor. İşimizi son dereceye ciddiye almak zorundayız. Yıllar içinde oluşturulan devlet teamülleri, mevzuatların belirlediği usuller hizmetlerin zamanında gerçekleşmesinin birer aracıdır. Sorumluluğumuz her şeyden önce kendi vicdanımızdır. Bir şeyler yapacaksak ben söylediğim için yapılmamalı bu böyle olmamalı. Göreve başladığım dönemde kamu kurumlarında uyulması gereken bir genelge yayımladım. Ancak üzülerek o genelgenin yeterince dikkate alınmadığını, gereken ciddiyetin gösterilmediğini gözlemliyorum. Bu toplantımızda buna dikkat edilmesini sizlerden istiyorum” dedi.
Brifing toplantıların yıl boyunca yapılacak çalışmaların belirlenmesinde önemli bir rol oynayacağını kaydeden Güvençer konuşmasına şöyle devam etti:
“Burada sizlere şunu söylemek istiyorum. Bu toplantılar laf olsun torba dolsun diye yapılmıyor. Eğer bu şekilde sınırlı kalırsa 4 hafta boyunca boşuna toplanmanın önüne geçemeyiz. Maksadımız burada bir araya gelmek değil. Genel maksat işi ciddiye almamız, verileri, projeleri toplu sunumlar ile ciddi olarak analiz etmeliyiz. 2013 yılının performans değerlendirmesini yapmak 2014 yılının hedeflerini koymak için burada olduğumuzu unutmamız gerek. Birinci görevimiz kurumumuzu en iyi şekilde çalıştırmaktır. Büyüme, kalkınma hedeflerini arttırmış Türkiye ve Muğla’da rutin işleyişe fazladan bir şeyler katmamız gerekiyor.”
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in konuşmasının ardından ilk brifingi Muğla Sağlık İl Müdürü Cihan Tekin verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.