Validen kutlama mesajı

Bu haber 07 Mart 2015 - 0:57 'de eklendi ve 484 kez görüntülendi.

valiiiMuğla Valisi Amir Çiçek, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Kadir Tamer

Muğla Valisi Amir Çiçek, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Amir Çiçek mesajında, “Bilindiği üzere, 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda alınan bir kararla 8 Mart gününün ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Bu kararla, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma mücadelesinin başlangıcı sayılan 8 Mart günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar için bir bilinçlenme ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır. Her toplumda olduğu gibi Türk toplumunda da kadının toplumsal yaşamda önemli bir yeri vardır. Toplumsal cinsiyet farklarının ortadan kaldırılması ile birlikte kadının sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal pek çok alanda aktif bir şekilde yer alması yaşadığı toplumun medeniyetini yansıtmaktadır.

Bu nedenledir ki son yıllarda kadının çalışma hayatına daha fazla katılarak sosyal, ekonomik ve siyasi hayatta yani genel olarak toplum içinde daha etkin rol alarak, söz sahibi olabilmesi için yasal düzenlemeler yapılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Vali Çiçek’in mesajı şöyle devam etti:

“Toplumun şekillenmesinde kadının önemli bir görevi olduğunu söyleyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Kadınlarımız, erkeklerimizden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa’ demiştir. İşte bu düşüncede olduğu gibi kadınlarımızın sağlıklı bir toplumun yetişmesinde önemli bir role sahip olduğunu hatırlatarak tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, saygılar sunarım.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.