Validen bürokratlara veda yemeği

Bu haber 18 Eylül 2014 - 21:33 'de eklendi ve 1.277 kez görüntülendi.

validenMuğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, emekli olan Vali Yardımcısı Orhan Eyövge ve tayinleri çıkan Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Kavaklıdere Kaymakamı Doğan Kemelek için veda yemeği verdi.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, emekli olan Vali Yardımcısı Orhan Eyövge ve tayinleri çıkan Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Kavaklıdere Kaymakamı Doğan Kemelek için veda yemeği verdi.

Yemekte Muğla’dan ayrılacak Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara hitaben bir konuşma yapan Vali Güvençer: “Bu anlamlı davete hem çalışma arkadaşlarımın hem de Muğlalılığın gerektirdiği vefa duygusuyla tereddütsüz icabet eden; varlılıkları ile bu geceyi hepimiz için daha ziyade de ayrılacak arkadaşlar için anlamlı kılan siz değerli arkadaşlarıma Muğla adına, insanlığın ortak değeri olan emeğe saygı, vefa ve paylaşım iradesi adına çok teşekkür ediyorum. Bir mülki idare amiri olarak benzer geceleri defalarca yaşadığım halde bu ayrılık gecelerinin insanın kalbine yüklediği o özel hüznün insan ruhunda açtığı o derin sarsıntıyı da bir türlü atlatamamanın duygusal yoğunluğu içerisinde ifade ediyorum ” dedi.

Muğla’daki görevleri sona eren vali yardımcıları ve kaymakamların ayrılık hüznünü yaşıyor olmakla beraber vicdanen son derece müsterih ve mutlu olduklarını dile getiren Vali Güvençer: “Veda eden arkadaşlarım sadece bu gördüğünüz topluluğun matematiksel anlamda temsil ettiği bir insan gurubuna ya da Muğla Vilayetine değil; kendilerini tanımlayacak genel varoluş unsurlarının bir parçası haline gelen hayatlarının önemli bir parçasından ayrılıyorlar. Bizler belki beş arkadaşımızdan ayrılıyoruz ama onlar hayatlarının sayılamayan, ölçülemeyen, elle tutulamayan önemli bir parçasından ayrılıyorlar. Ben onlarla çalışma fırsatı bulduğum süre içerisindeki performanslarına, gayretlerine, görev sadakatlerine ve hassasiyetlerine bütün samimiyetimle şahidim.” dedi.

Vali Güvençer’in konuşmasının ardından Vali Yardımcıları Orhan Eyövge ve Faruk Necmi Kurt ile Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Kavaklıdere Kaymakamı Doğan Kemelek de birer veda konuşması yaptı.

Vali Güvençer ilimizdeki görevlerinden ayrılan vali yardımcıları ve kaymakamlara plaket takdim etti ve Milas halısı hediye etti. Yemeğe Vali Güvençer’in yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile daire müdürleri katıldı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.