Validen 3T modeli

Bu haber 14 Ekim 2015 - 0:28 'de eklendi ve 1.028 kez görüntülendi.

vali (1)Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla ekonomisinin en iyi noktaya getirilebilmesinin 3T modeli ile yapılabileceğini söyledi. 3T modelinin turizm, tarım ve ticaretten oluştuğunu kaydeden Vali Amir Çiçek, “Muğla’da yaşayan insanların refah seviyesini yükseltebilmek için 3T modelini burada uyguluyoruz” dedi.
Kadir Tamer
Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla ekonomisinin en iyi noktaya getirilebilmesinin 3T modeli ile yapılabileceğini söyledi.
Muğla’nın son yıllarda yükselen bir değer olduğunu kaydeden Vali Çiçek, turizm, tarım ve ticaretin ortak olarak yapılmasının Muğla ekonomisine büyük güç sağlayacağını kaydetti.
Muğla’da turizm kadar tarımın önemli olduğuna değinen Vali Çiçek, “Muğla’da ekonomiye en iyi hale getirebilmek, Muğla’da yaşayan insanların refah seviyesini yükseltebilmek için 3T modelini burada uyguluyoruz. Bu bugün değil dünden beri devam ediyor ve bizde buna devam ediyoruz. 3T derken en temel şeyi turizm, ikincisi Muğla coğrafyasında münbid olan yüzde 19’u tarım olan tarım arazisinde en iyi şekilde üreterek pazara sunmak ve ticareti sağlayabilmek nedeni ile tarımı ikinci model alıyoruz. Üçüncü model de en önemlisi bunun üzerine oturmuş olan ticarettir” dedi.
İhracatımız her yıl artıyor
Muğla’nın ihracatının her yıl arttığına ve bunun ülke ekonomisine büyük bir girdi sağladığını belirten Vali Çiçek, “Yani bu kaynakları kullanırken bunları üretim haline getirmenin yanında önemli olan bunların en iyi şekilde ticaretini yapabilmektir. Tabi bunun altını farklı çalışmalarla da doldurabiliriz. Bunların altını değişik kaynakları bir araya getirerek, yenilenebilir enerji, madenler, mermercilik ve gıda ile bütün üretim mekanizmalarıyla üretim yaptıktan sonra ticareti en iyi şekilde sürdürüle bilen Muğla buna müsaittir. Muğla ihracatını her yıl arttıran bir ildir. Tabi ihracatı arttırıp, ithalatı azaltan bir ilin ekonomisini iyi götürmek hepimizin görevidir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.