Vali Güvençer’e “sağlık” brifingi

Bu haber 16 Temmuz 2013 - 22:39 'de eklendi ve 894 kez görüntülendi.

valiyesaglikbirifingi123131654631Bingöl’den Muğla’ya atanan Vali Mustafa Hakan Güvençer, Muğla’nın sorunlarının tespiti için ilgili kamu kurumlarından brifing alıyor. Vali Güvençer Muğla’nın sağlıktaki son durumunu görmek için İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’den brifing aldı.
Haber Merkezi
Bingöl’den Muğla’ya atanan Vali Mustafa Hakan Güvençer, Muğla’nın sorunlarının tespiti için ilgili kamu kurumlarından brifing alıyor. Vali Güvençer Muğla’nın sağlıktaki son durumunu görmek için İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’den brifing aldı. Toplantıda, Muğla’da hizmet veren sağlık kurumu yöneticileri ile tanışan Vali Güvençer, toplantıya katılan personele yaptığı konuşmasında, vatandaşların birer müşteri olarak düşünülmemesi gerektiğini vurgularken, “Biz kamu görevlileri olarak kamu kurumunu temsil ediyoruz. Vatandaşlar, öncelikle insan, sonra da Türkiye Cumhuriyet’in bir vatandaşı oldukları için bizden en iyi hizmeti almaya sonuna kadar layıklar. Bu yüzden onlara bizim en iyi hizmeti sunmamız gerekiyor. Bu konuda aksamalar olabilir. Bunu çözmek hepimizin ortak görevi” diye konuştu.
Toplumun tüm katmanlarında hizmet alma konusunda insanları mutsuz edecek konuların olduğunu ifade eden Vali Güvençer, “Gerek kurumsal, gerekse teknik ve mali anlamda son yıllarda Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu sağlık kuruluşlarının yapılarında sıçrama diyebileceğim güzel gelişmeler, olumlu adımlar atılmış olması hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini üst seviyeye çekti. Yine de bizim en fazla yapmamız gereken şey hasta ve hasta yakınlarının sağlık kurumlarından mutlu ayrılmasını sağlamak” dedi.
Öncelik olarak kurumsal yapının oturtması gerektiğine değinen Vali Güvençer, “Bütün çalışanlarımızı bu kurumun bir parçası olarak düşünmeliyiz. Teknik alt yapımız ne kadar kuvvetli olursa olsun, finansal sorunlarımız her geçen gün ne kadar azalırsa azalsın yetkinliğimiz ne kadar artarsa atsın, özellikle sağlık kurumlarında insan faktörünü önceliğimiz olarak belirlemeliyiz. Birinci görevimiz birbirimizi tanımak ve anlamak olmalı” dedi.
Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Vali Güvençer’e ilimizde hizmet veren sağlık kurumları ve personelinin sayısal durumu ile ilgili bilgi verdi. Toplantıda sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Halk Sağlığı İl Müdürü Mustafa Nuri Ceyhan, İl Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Hasan Kaya, merkez ve ilçe devlet hastanelerinin başhekimleri, şube müdürleri ve personeller hazır bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.