Vali Güvençer’den Hamle’ye ziyaret

Bu haber 17 Eylül 2013 - 17:28 'de eklendi ve 811 kez görüntülendi.

valihamleziyaret1231354613168741321313Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Hamle Gazetesi’ni ziyaret etti.
Haber Merkezi
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Hamle Gazetesi’ni ziyaret etti. Güvençer ziyaretinde Hamle A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, Yönetim Kurulu üyesi Burak Nizamoğlu ve gazetemiz köşe yazarı Özcan Özgür ile bir süre sohbet etti.
Vali Mustafa Hakan Güvençer’in ziyaretinden büyük bir mutluluk duyduğunu kaydeden Hamle A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, Muğla’nın turizm ve tarımsal anlamda öne çıkan bir il olduğunu söyledi.
Muğla’da bulunan potansiyellerin desteklenmesi ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacağının altını çizen Hayati Nizamoğlu, “Muğla turizm kenti olmanın yanı sıra tarımsal alanda, arıcılıkta, kültür balıkçılığında önemli potansiyellere sahip bir il. Ancak bu potansiyellerin desteklenmesi gerekiyor. Bu destek geldiği takdirde gerek il bazında istihdam, gerekse ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Muğla insanı cezbeden ve ayrılmak istemediği yaşanılabilir narkotik bir kenttir. Uzun bir süreden bu yana beklediğimiz Üniversite Hastanesi’nin bir an önce kentimize yapılmasını bekliyoruz. Özellikle onkoloji, kardiloji, açık kalp ameliyatının yapılabileceği hastanenin kazandırılması gerekiyor. Çünkü Muğlalı halkımız sürekli olarak İzmir’e gitmek zorunda kalıyor. Hastane bahçelerinde araçlarının içerisinde yatarak büyük sıkıntılar çekiyor. Tam teşekküllü bir hastanenin Muğla’ya kazandırılması konusunda desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise, “Kısa bir süre önce Kavaklıdere’de incelemelerde bulundum. Muğla’ya dönüşüm sırasında Kozağaç köylüleri yolda beni bekliyorlardı. Onlarla bir süre sohbet imkânı buldum. Ancak sohbetimizde hiç kimse yaşadığı sorunlardan, sıkıntılardan bahsetmiyordu. Bu benim oldukça dikkatimi çekti. Buradan Muğla insanının ne kadar mütevazı ve kanaatkâr olduğunu anladım. Şikayetçi olmayan böylesine mütevazı, kanaatkar insanlara bizim daha çok hizmet etmemiz bir zarurettir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.