Vali Güvençer’den Çanakkale Tırı’na ziyaret

Bu haber 21 Mayıs 2014 - 0:31 'de eklendi ve 583 kez görüntülendi.

 

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Çanakkale Seddülbahir Özel Müzesi iş birliği ile Cumhuriyet Meydanı’nda açılan “Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tırı”nı ziyaret etti.

Haber Merkezi

Muğla’nın Menteşe ilçesinde bir hafta boyunca ziyarete açık kalacak müze hakkında bilgi veren Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cavit Okur, “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl etkinliği dolayısı ile Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğümü tarafından düzenlemiş olduğu Çanakkale gezici müze tırı bir hafta boyunca ilimizde ziyaret edilebilecek. Çanakkale bizim için çok önemli. Bu müze sayesinde Çanakkale’yi vatandaşlarımız ile buluşturabileceğiz. Gezici müzemizin içerisinde Çanakkale Savaşı’nda kullanılan silah, mühimmat, sargı bezleri, mermi ve pek çok malzeme bulunmaktadır. Bir hafta boyunca tüm halkımız ücretsiz olarak bu tırı gezebilir” diye konuştu.

Müzeyi gezen ve sergilenen eserler hakkında detaylı bilgi alan Vali Güvençer, müzeyi ziyaret eden öğrencilerle de yakından ilgilendi.

Ziyarete Vali Güvençer’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Halil Çelik, Vali Yardımcıları Orhan Eyövge, Faruk Necmi Kurt, Mevlüt Kurban, Salih Gürhan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Kültür ve Turizm İl Müdürü Veli Çelik katıldı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.