Vali Güvençer: İşimizi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz

Bu haber 22 Ocak 2014 - 20:04 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

koordinasyon651651Muğla İl Koordinasyon Kurulu 2014 yılı ilk toplantısını gerçekleştirildi. Toplantı da konuşan Vali Mustafa Hakan Güvençer kamuya hizmet zorunluluğu olan bizlerin hiçbir mazeretin ardına sığınmaksızın işimiz en iyi şekilde yerine getirmeliyiz dedi.
İlkay Yıldız
İl Özel İdare İl Genel Meclis salonunda yapılan Koordinasyon toplantısında Muğla il genelindeki yatırımlarının görüşülürken, toplantıya kamu kurum temsilcileri, belediye başkanları ve kaymakamlar katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Kamuya hizmet zorunluluğu olan bizlerin hiçbir mazeretin ardına sığınmaksızın işimiz en iyi şekilde yerine getirme gayreti içerinde bulunmalıyız. Devlet yatırım programının muhtelif işler hariç yatırım programında yer alan işer bazında genel bütçeden 2014 yılında Muğla’ya genel bütçeden ayrılan ödenek 148 milyon liradır. Bakanlıkların muhtelif işleri yatırım belirlenmesinin ardından toplam bazda biz 750 milyon lira bir harcama yapmış olacağız” dedi.
Toplantıda bir önceki dönemde alınan kararlar ve kurum müdürlerinin verdikleri taahhütler gözden geçirilirken, Vali Güvençer devam etmekte olan ve henüz başlamamış olan projeler ile ilgili kurum müdürlerinden bilgi aldı.
Koordinasyon toplantısında Muğla’da 2013 yılında sektörler itibari ile en yüksek harcamanın 101 milyon 366 lira ulaştırma, 58 milyon 469 bin lira tarım, 51 milyon 421 bin lira diğer kamu kurumları ve 38 milyon 492 bin lira ile eğitim sektöründe harcandığı açıklandı.
Toplantıda ayrıca Muğla’da toplam 783 projenin bulunduğu, bu projelerden 328’inin tamamlandığı, 193 projenin devam ettiği ve 87 projenin ihale aşamasında olduğu, 175 projeye ise henüz başlanmadığı belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.