Vali Güvençer, brifing almaya devam ediyor

Bu haber 23 Temmuz 2013 - 21:52 'de eklendi ve 783 kez görüntülendi.

valiguvencerbir12316543131232Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekinci’den brifing aldı.

Haber Merkezi
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekinci’den brifing aldı. Vali Güvençer’i, personeli ile birlikte müdürlük binası önünde karşılayan Ekici, daha sonra yapılan faaliyetler ve Muğla’nın tarım potansiyeli hakkında Vali Güvençer’e bilgi verdi.
Muğla’nın eşsiz doğası ve iklimi ile önemli bir turizm kenti olmasının yanı sıra, tarıma elverişli topraklarıyla aynı zamanda bir tarım kenti olarak dikkat çektiğini belirten Ekici, “ İlimiz uygun iklim yapısı ile ülkemizde üretilen birçok ürünün yetiştirilebildiği bir ekolojiye sahiptir. Türkiye’de üretilen zeytinin yüzde13’ü, örtü altı domatesin yüzde 15’i, limonun yüzde 7’si, bademin yüzde 14’ü, balın yüzde 12’si ve kültür balığının %65’i ilimizde üretiliyor. Bütün bu değerleri göz önünde bulundurduğumuzda ilimizde tarım sektörü bizim için değerli. Pek çok ürün üretiminde ülkemizde 1. sırada yer alıyoruz. İlimiz tarımsal ürünlerde önemli bir potansiyele sahip.” diye konuştu.
Brifing toplantısının ardından personelle tanışmak üzere Müdürlük binasını gezen Vali Güvençer, daha sonra Müdürlüğe ait bahçeyi ziyaret etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.