Vali eğitimcilere webten seslendi

Bu haber 19 Eylül 2013 - 9:34 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

valiegitimcilen2135461323132Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, eğitim öğretim yılının açılmasının ardından ilçelerdeki tüm ilçe milli eğitim müdürleri ile e-konferans sistemi ile müdürlere seslendi.
Haber Merkezi
Muğla’da 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı çalışmaları konulu web-konferans, Muğla Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa Vali Mustafa Hakan Güvençer, Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Muğla Merkez ve tüm ilçe okul ve kurum müdürleri katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni eğitim öğretim yılı başında başlattığı e-konferans sistemini Türkiye’de ilk uygulayan kurumlar arasında yer alan Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü web üzerinden e-toplantı yaptı. Milli Eğitim Bakanlığının Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından hizmete geçen e-konferans sistemi sayesinde okul müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri görev yaptıkları yer ve ilçelerden ayrılmadan toplantıya katıldılar.
Toplantıda konuşan ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile de e-konferans sistemi ile konuşan Muğla Valisi Güvençer, “2013-2014 öğretim yılı 1. kanaat dönemine başladık. Anasınıfı ve 1.sınıflar bir hafta erken başladı. Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm ülkemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum. İlimizin önceliğinin eğitim olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bu önceliğimizi her platformda yeniliyoruz. Bu konudaki tüm çalışmalarınızın tarafımızdan desteklendiğini de bilmenizi istiyorum. Eğitim ile ilgili her türlü konuda paylaşıma açığız. İlimiz, bölgemiz, ülkemiz ve hatta dünyadaki gelişmeleri takip ederek, farklılıkları yorumlayarak bir eğitim aktivitesi oluşturmalıyız” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar ise, “ Eğitim-öğretimde birlik ve beraberlik, disiplin önemli bir unsurdur. Birlik ve beraberlik anlayışımız sevgiye dayanan, saygı temeli oturtulan bir yaklaşım içerisinde olmalıdır. İlkemizi, prensiplerimizi, hedeflerimizi belirledik. Belirlediğimiz ilkeler, prensipler çerçevesinde hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği değişti, bunun yanında bazı derslerin öğretim programları değişti. . Ortaöğretime geçiş sisteminde değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikleri hepimiz yakından takip etmeli ve uygulamalıyız. Bu değişiklikler öğrencilerimizin yararına olacağı düşüncesiyle yapılmıştır. Çocuklarımızı, öğrencilerimizi yarınlara hazırlamak için hep birlikte uyum ve birlik beraberlik içinde çalışmalıyız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.