Vali Civelek’ten 10 Kasım mesajı « Hamle Gazetesi

Vali Civelek’ten 10 Kasım mesajı

Bu haber 10 Kasım 2018 - 0:44 'de eklendi ve 490 kez görüntülendi.

Muğla Valisi Esengül Civelek Ulu önder Gazi Mustafa Kemal’in ebediyete intikalinin 80. yılı nedeni ile bir anma mesajı yayınladı.

Nazife Taşdelen

Muğla Valisi Esengül Civelek Ulu önder Gazi Mustafa Kemal’in ebediyete intikalinin 80. Yılı nedeni ile bir anma mesajı yayınladı. Vali Civelek, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 80. yıl dönümünde minnetle, şükranla ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Muğla Valisi Esengül Civelek mesajında şu görüşlere yer verdi:

10 Kasım’ların Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken ve anlamaya çalışırken üzerinde durmamız gereken asıl unsurlar, Cumhuriyetimizin temellerini oluşturan değerlerdir. Bizlere düşen görev O’nu ve en büyük eseri Cumhuriyeti anlamak, Cumhuriyetin getirdiği değerleri korumak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Bu düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 80. yılında Atatürk’ü, O’nun şahsında silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.