Vali Civelek sertifika törenine katıldı « Hamle Gazetesi

Vali Civelek sertifika törenine katıldı

Bu haber 01 Kasım 2017 - 0:32 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi.

Muğla Valisi Esengül Civelek, Çalışma ve İş Kurumu Muğla İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Aşçı Yardımcılığı, Kilim Dokumacılığı ve Çömlek sırlama kursu sertifika törenine katıldı.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Esengül Civelek, Çalışma ve İş Kurumu Muğla İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Aşçı Yardımcılığı, Kilim Dokumacılığı ve Çömlek sırlama kursu sertifika törenine katıldı.

Fethiye Turizm Otelcilik Uygulama Oteli konferans salonunda yapılan sertifika törenine Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Çalışma ve İş kurumu il Müdürü İlyas Sarıyerli, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan katıldı

Geçmişte en sık karşılaşılan sorunlardan olan mesleksizliğin sorun olmasından çıkması için başta İş-kur ve Milli Eğitim Müdürlüğünün başarılı çalışmalar yürüttüğünü belirten Vali Civelek “İstihdam ve işe yerleştirmede mesleksizlik bizim bir zamanlar en çok karşılaştığımız sorundu. Ancak bugün memnuniyetle ifade ediyorum ki yapılan çalışmalarla mesleksizlik sorun olmaktan çıkmıştır. Geldiğimiz noktada, düzenlediğimiz mesleki ve teknik eğitim programlarına, kurslarına katılım sağlayan kursiyerlerimizi çok kısa zamanda meslek sahibi ediyoruz. Her meslekten her sektörden eleman yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Uygulanan mesleki eğitim programlarına katılanların hiçbir ücret ödemediğini vurgulayan Vali Civelek “Aksine bu eğitim programlarına kayıt yaptıran kursiyerleri sosyal güvenlik kapsamına alıyoruz bunun yanında ayrıca günlük ücret ödüyoruz. Bu eğitim programlarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize de meslek sahibi olduklarına dair bir sertifika veriyoruz” dedi.

Devlet olarak vatandaşın huzuru ve mutluluğunun önemsediklerini belirten Vali Civelek “Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini ve refah seviyesini artırmaya yönelik bu çalışmalar takdire şayandır. Bugün bu salonda yer alan kursiyerlerin büyük çoğunluğunun kadınlarımızın olması ayrıca önemlidir.  Kadınlarımızın çalışma yaşamında yer alması ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için büyük önem taşıyor. Ayrıca meslek sahibi kadınlarımızın aile içindeki konumu daha da güçlenmektedir. Eğitim programlarımıza katılarak sertifika hakkı kazananları kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından başarılı kursiyerlerin sertifikaları Vali Esengül Civelek, Milletvekili Hasan Özyer ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.