Vali Civelek Arıcılar’da incelemede bulundu

Bu haber 28 Kasım 2017 - 0:54 'de eklendi ve 546 kez görüntülendi.

Ula İlçesine bağlı Arıcılar Mahallesinde deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Muğla Valisi Esengül Civelek vatandaşlarla bir araya geldi.

Haber Merkezi

Ula İlçesine bağlı Arıcılar Mahallesinde deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Muğla Valisi Esengül Civelek vatandaşlarla bir araya geldi.

Deprem bölgesindeki incelemelerine Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Muğla Afad Müdürü Temel Kışlal’ın eşlik ettiği Vali Civelek can ve mal kaybının olmadığı depremin hemen ardından genel hayatı etkileyen şartların giderilmesi, vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla olaya Afad’ın, Sağlık Müdürlüğü’nün, itfaiyenin, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’nün, Kızılay’ın ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların etkin ve hızlı bir şekilde müdahale ettiğini belirtti.

İncelemelerinin ardından vatandaşlarla bir süre sohbet edip taleplerini dinleyen Vali Civelek, “Can kaybının ve mal kaybının olmayışı tesellimizdir. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları karşılanmıştır. Hasar tespit çalışmaları tamamlanmıştır. Çadırda kalan vatandaşlarımız için Karabörtlen köyümüzde misafirhane de hazırlanmıştır. Çadırda kalmayı tercih eden vatandaşlarımız istedikleri takdirde misafirhanede de kalabileceklerdir. Sahadaki AFAD ve psikososyal destek ekiplerimiz ile hayatın olağan akışına dönmesi için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.