Vali Çiçek’ten itfaiye ziyareti « Hamle Gazetesi

Vali Çiçek’ten itfaiye ziyareti

Bu haber 06 Kasım 2015 - 8:31 'de eklendi ve 859 kez görüntülendi.

VALİ ÇİÇEK İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK, MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANI RAŞİT ÇÖL VE EKİBİNİ ZİYARET ETTİ.

Vali Çiçek’ten itfaiye ziyareti

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl ve ekibini ziyaret etti.

Metin Karakoç

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden Vali Amir Çiçek, İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl’den bilgi aldı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye araç parkurunu gezen Vali Çiçek, itfaiye araçlarının tonaj ve kapasitesi hakkında bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının çalışmalarını yakından takip ediyorum. İtfaiye ekiplerimiz sadece ev yangınlarına, arazi yangınlarına değil, aynı zamanda Muğla Orman Bölge Müdürlüğümüz ile birlikte koordineli bir çalışma içinde. Ekiplerimizin her zaman göreve hazır bir şekilde beklemesi ve olası yangınlara en kısa sürede müdahale etmesi çok önemli. Gördüğüm kadarı ile İtfaiye Daire Başkanlığımız bu konuda eğitimli ve donanımlı. Allah hiçbir zaman yangın ve benzeri olaylar yaşatmasın ve ekiplerimize de iş düşürmesin. Bu konuda hazırlıklı olmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl, her zaman olası bir yangın ve diğer konularda itfaiye ekiplerinin kırsal alanlarda ortalama 15, şehir merkezlerinde ise en geç 3-7 dakika içinde olaya müdahale ettiğini söyledi. Çöl, “Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak 13 ilçede itfaiye birimi olan, 40 noktada herhangi bir olaya karşı anında müdahale ediyoruz. Bunun yanında 505 personelimiz hizmet veriyoruz. Yangınlara en kısa sürede müdahale etmeye çalışıyoruz. Bu konuda personelimiz sürekli eğitimden geçiriliyor ve olası bir afet karşısında 7/24 hazır bekletiliyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.