Vali Çiçek’i ziyaret ettiler

Bu haber 05 Nisan 2017 - 0:05 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.

Muğla Yöresinin Tarihi ve Kültürel Mirası Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışan ve öğrencileri Vali Çiçek’i ziyaret etti.

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitim Fakültesi Öğretim üyeleri ve Sosyal Bilgileri Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencileri Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti.

Ziyarette Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2 sınıf öğrencileri, Vali Çiçek’e yerel tarih dersi içerisinde Muğla odaklı çeşitli projeler yürüttüklerini aktardı.

Projelerin, Kore ve Kıbrıs Gazileri ile görüşme, Muğlalı Güreşçiler, Pisili Mehmet Pehlivan, İlk Kadın Vali Lale Aytaman,  Muğla’da çekilen filmlerin analizi, UNESCO listesinde yer alan Muğla, Muğla’dan Kurtuluş Savaşına katılmış ve İstiklal Madalyası almış kahramanları bulmak olduğu belirtildi.

Proje kapsamında Muğla’da Kurtuluş Savaşına katılmış ve İstiklal Madalyası almış kahramanların isim listelerine ulaştıklarını belirten Doç. Dr. Ayten Kiriş Avaroğulları Muğla’da ilk defa böyle bir çalışma yapıldığını söyledi. Yürüttükleri çalışmaların sonunda Muğla Yöresinin Tarihi ve Kültürel Mirası Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 25 Nisan 2017 tarihinde ‘Muğla’yı Tanıyorum Muğlalı İstiklal Madalyalı Kahramanlarımız’ paneli düzenleneceği belirten Doç. Dr. Avaroğulları, Vali Çiçek’ten destek bekledikleri söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çiçek, “Sizler gibi tarihine, kültürüne sahip çıkan gençlerimiz olduğu sürece tarihimizi ve kültürümüzü unutmayız ve unutturmayız. Gençlerimizin yürüttükleri projelere önem veriyor ve destekliyoruz. Bu projelerin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.