Vali Çiçek: Yerli ürün kullanın « Hamle Gazetesi

Vali Çiçek: Yerli ürün kullanın

Bu haber 12 Kasım 2015 - 22:59 'de eklendi ve 818 kez görüntülendi.

VALİ ÇİÇEK: YERLİ ÜRÜN KULLANIN MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK, ULA İLÇESİ GÖKOVA MAHALLESİ’NDE BULUNAN GÖKOVA SÜT ÜRÜNLERİ MANDIRASI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU.Muğla Valisi Amir Çiçek, Ula İlçesi Gökova Mahallesi’nde bulunan Gökova Süt Ürünleri Mandırası’nda incelemelerde bulundu.
Kadir Tamer
Muğla Valisi Amir Çiçek, vatandaşların yeri ve milli ürünleri kullanmaları konusunda uyarıda bulundu. Vali Çiçek, Ula’nın Gökova Mahallesinde bulunan Gökova Süt Ürünleri tesislerini ziyaret etti. Ziyarette Vali Çiçek’e Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici eşlik etti.
Gökova Süt Ürünleri Sorumlu Müdürü İbrahim Kahveci, Vali Çiçek ve beraberindeki heyeti karşılayarak yaptıkları üretim hakkında heyete bilgi verdi. İşletme Müdürü Kahveci, tesiste çevreden toplanan sütlerden yoğun olarak yoğurt çeşitleri, ayran, beyaz peynir, kaşar ve tulum peyniri üretimi yapıldığını belirtti. GEKA 2012 Yılı Tarıma Dayalı Sanayide Katma Değerin Arttırılması Mali Destek Programı Kapsamında Ege’ye Özgü Zeybek Peyniri Projesini yürüttüklerini aktaran Kahveci, çiftçi vatandaşların desteklenmesi ve yöresel ürünlerin daha çok üretilmesi için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.
Yörenin tarımsal faaliyetlerinin çok iyi tanıtılmasını gerektiğini söyleyen Vali Çiçek, “Tarım ve turizm birbirlerini destekleyen iki sektör. Tarımı turizmden ayırmamız mümkün değil. Turizm tarımı, tarım turizmi desteklemek zorunda. Üretilen tarımsal ürünlerin turizm alanında tüketilmesi hem tarımsal faaliyetleri destekler, hem de turizm bölgelerinde yerli ürün kullanılmış olur. Asıl milliyetçilik çok çalışıp, üreterek bulunduğumuz alanda en iyisini yapmaktır. Ortak akıl ve kolektif hareketle bunu sağlamalıyız. Biz meralarımızı ve suyumuzu iyi kullanırsak daha iyi üretim yaparız. Bu gibi tesislerin çalışması için çiftçimizin üretmesi gerekiyor. Devleti milleti toprağı sevmek üretimle olur. Hayvancılık yapanların sayısını arttırmamız gerekli” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.