Vali Çiçek yaşlıları yalnız bırakmadı

Bu haber 23 Mart 2015 - 0:17 'de eklendi ve 716 kez görüntülendi.

valiiiiiiiiiiMuğla Valisi Amir Çiçek, Abide-H.Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Vali Yardımcısı Fatih Ürkmezer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ile birlikte Abide-H.Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan huzurevi sakinlerini ziyaret etti. Vali Çiçek ve beraberindekileri Abide-H.Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nilüfer Keser ve huzurevi çalışanları karşıladı.

Huzurevindeki odaları tek tek gezen Vali Çiçek, yaşlılara karanfil vererek onlarla sohbet etti.

Ziyarette yaptığı açıklamada devlet olarak her zaman yaşlıların yanında olduklarını söyleyen Vali Çiçek, “Burada kalan yaşlılarımız bizim annemiz babamız. Onlar bizim için çok değerli. Sadece bu hafta değil her zaman onların yanındayız” diye konuştu.

Vali Çiçek ve beraberindekiler huzurevi sakinlerinden 70 yaşındaki Milas’lı Mehmet Toker’in özel isteği üzerine bir süre odasında oturarak Toker’le sohbet etti. Mehmet Toker’in odasında bulunan şiir ziyaretçileri duygulandırdı.

Mehmet Toker’in odasında bulunan şiir şu mısralardan oluşuyor:

“Baba kapısı; servet kapısıdır bilene,

Anne kapısı; cennet kapısıdır açabilene,

Eş kapısı; aşk pınarıdır içebilene,

Kardeş kapısı; boy aynasıdır görebilene,

Torun kapısı; gül bahçesidir koklayabilene,

Evlat kapısı; deniz suyuna benzer

Ne içilir, ne vazgeçilir!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.