Vali Çiçek vatandaşlarla buluştu

Bu haber 15 Ekim 2016 - 0:04 'de eklendi ve 408 kez görüntülendi.

vali-3Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’ndeki Sultaniye Kaplıcaları’nda incelemelerde bulunarak, Sultaniye Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’ndeki Sultaniye Kaplıcaları’nda incelemelerde bulunarak, Sultaniye Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Kaplıca incelemesinde Vali Amir Çiçek’e, Garnizon ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale ve Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan eşlik etti.

Ziyarette yaptığı açıklamada Sultaniye Kaplıcası’ndaki suyun şifalı olduğunu ve bu kaplıcalardan herkesin daha modern şekilde faydalanmasını istediğini belirten Vali Çiçek  “Köyceğiz Belediyemiz ile Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle burası daha güzel hale getirilmeye çalışılıyor. Eskiye göre çok iyi durumda. Ancak burası sit alanı. Korumamız lazım. Hem koruyacağız hem kullanacağız. Biz bu felsefeyle çalışıyoruz. Burayı daha da iyi hale getireceğiz” dedi.

Kaplıca incelemesinin ardından Sultaniye Mahallesi’nin sakinleriyle buluşan Vali Çiçek ve beraberindekiler mahalle sakinleriyle bir süre sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

Ortak akıl ve kolektif hareketle çözülemeyecek sorunun olmadığını belirten Vali Çiçek, “Muğla’nın bütün ilçeleri, beldeleri ve mahallerindeki insanlarımızın güler yüzlü, birbirini seven, sayan, komşuluk ilişkilerine çok önem veren, değerlerini koruyan, bunun yanında da refah seviyesi yüksek olsun diye çalışıyoruz. Allah’ın Muğla’ya ve bu bölgeye vermiş olduğu bu güzel nimetleri turizme en iyi şekilde aktarmaya yönelik projeler geliştiriyoruz. Buralarda yılın on iki ayında insanlarımızın bu güzel iklimi, havayı, suyu ve şifayı almalarını istiyoruz” diye konuştu.

Vali Çiçek, mahallelilerin taleplerini dinledikten sonra gerekli çalışmaların yapılması için ilgili birimlere talimat verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.