Vali Çiçek uluslararası kongreye katıldı

Bu haber 01 Haziran 2015 - 0:29 'de eklendi ve 522 kez görüntülendi.

valicicekkMuğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 7. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi’ne katıldı.

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede Vali Çiçek’in yanı sıra akademik personel ve çok sayıda katılımcı da hazır bulundu. Vali Çiçek kongre öncesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim İş Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencileri tarafından hazırlanan sergiyi gezdi.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Vali Çiçek, “Bu kongre uluslararası olması hasebiyle çok önemlidir. Öğrencilerimizi iyi bir eğitim sürecinden geçirip vatana ve topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek hepimizin görevidir. Bunun için de elimizden geleni yapmalı, bilimsel araştırmaların ışığında hareket etmeliyiz. Bu kongreden eğitim konusunda çok değerli sonuçlar çıkacağını düşünüyorum. Elde edilen çıktıların uygulanabilir projelere dönüşmesi eğitim sistemimiz için gereklidir. Öncelikle şehir ve yurt dışından gelen misafirlerimize ve bu kongrede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Kongre açılışında konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Bayram Akça ise, 21. yüzyılda eğitim politikaları konulu kongrenin üniversitemizde ve ülkemizde bir farklılık yaratmasını dilediğini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Çiçek tarafından davetli konuklara ve sponsorlara teşekkür belgesi verilirken, Rektör Vekili Prof. Dr. Bayram Akça da desteklerinden dolayı Vali Çiçek’e plâket verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.