Vali Çiçek: “Toplumumuzda kadının yeri çok önemli”

Bu haber 11 Mart 2015 - 1:35 'de eklendi ve 540 kez görüntülendi.

valiiiiHaber Merkezi

Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü’nden sorumlu Vali Yardımcısı Fatih Ürkmezer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mehmet Ali Kariptaş, müdürlük bünyesinde çalışan bazı kadın personellerle “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün anne, çocuk üzerinde duran aile mefhumunu gözeten ve ailenin korunması için çalışmaları en iyi şekilde yürütülmesini sağladığını söyleyen Vali Çiçek, “Ailenin en önemli unsurundan olan kadın üzerinde duruyor. Kadını ön plana çıkaran, kadının haklarını gözeten çalışmalar yapıyor, kadın-erkek ayrımı yapmadan çalışıyoruz. Kadınlarımız girişken, üretken ve azimli ailenin en önemli dayanağı. Aile mefhumunun kutsal olduğunu anlatmak için Muğla’da STK’lar ile birlikte güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

İnsan odaklı çalışmanın önemine değinen Vali Çiçek, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bünyesinde kadın, çocuk, yaşlı, engelli, şehit yakınları yani toplumun her kesiminde insanlara yönelik çalışmalar var. Toplumun neredeyse tamamını içine alan çalışmalarınızın olması nedeniyle yapacağınız projelerde insan sevgisini ön planda tutarak insan odaklı hizmet anlayışını benimsemelisiniz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.