Vali Çiçek öğrencilerle buluştu

Bu haber 05 Mart 2015 - 0:19 'de eklendi ve 629 kez görüntülendi.

valiiiMuğla Valisi Amir Çiçek, Kredi ve Yurtlar Kurumu Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen Kariyer Günleri programına katıldı.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Kredi ve Yurtlar Kurumu Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen Kariyer Günleri programına katıldı.

Programa Vali Çiçek’in yanı sıra Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Fatih Ürkmezer, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Şükran Er katıldı. Ziyaretinde önce Kız Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulunan Vali Çiçek, daha sonra öğrencilerle akşam yemeği yedi.

Programda konuşan Vali Çiçek, “Memleket ve insan sevdalısı olarak ülkemizin birçok yerinde öğretmenlik, kaymakamlık, valilik yaptım. Görev yaptığım yere katkı sağlamak, gönüllere girmek için çaba sarf ettim. Amacımız, ülkemizin en ücra yerine kadar vatandaşlarımıza hizmet etmektir. Gençler size tavsiyem okullarınızı bitirdikten sonra hangi mesleği yaparsanız yapın içinizdeki insan sevgisi ile farklılıkları zenginlik sayan hizmet anlayışı ile hareket edin. Önemli olan vatandaşımızın memnuniyetini ve huzurunu sağlamaktır” dedi.

Kariyer planlamasında hedefleri belirleyip, hedeflerin gerçekleşmesi doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğinin önemini vurgulayan Vali Çiçek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sizler de bu çağlarda hedeflerinizi belirleyin ve peşinden gidin. Karşılaşacağınız zorlukları aşmanın en önemli şartı inanmaktır. Yolunuza moralinizi bozmadan, inanarak yürümelisiniz. Ümitsiz olmayın. Hangi yaşta olursanız olun hayat okulundasınız. Yani hayat başlı başına bir okuldur. Bizler de hayat okulundayız. Gelişen ve sürekli değişen bir zamandayız. Bu yüzden değişime açık olunmalı, hedeflerimiz için gereken donanımı kazanmalıyız.” Vali Çiçek, daha sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.