Vali Çiçek öğrencilerle bir araya geldi

Bu haber 17 Aralık 2015 - 23:05 'de eklendi ve 645 kez görüntülendi.

VALİ AMİR ÇİÇEK SÖYLEŞİMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Muğla Valisi Amir Çiçek ile ‘Çağdaş Kamu Yönetimi ve İletişimi’ hakkında bir söyleşi yaptı.
Verda Kartal
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu ‘Çağdaş Kamu Yönetimi ve İletişimi’ isimli söyleyişi Muğla Valisi Amir Çiçek’in katılımı ile gerçekleşti. Şahidi Salonunda düzenlenen etkinliğe Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bayram Akça, Muğla İŞKUR Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Naci Önal, Hocalar ve öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Naci Önal, konuk olarak gelen Vali Amir Çiçek’i konuk olarak ağırlamaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Öcal, kamunun içinde olan bir makamının öğrencilere çok faydalı olacağını belirtti.
Ardından konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek ise şunları söyledi:
“Okul Müdürümüz, hocam Meslek Yüksek Okulunda misafir olarak gelip gençlerle konuşur musunuz dediğinde mutlu oldum. Biz gençlerle her zaman beraberiz. Ama bu dilde değil uygulamayla olacağını düşünerek bu güne karar verildi ve siz öğrencilerimizle beraberiz. Bu beraberlik olduğu müddetçe inanın toplumumuz huzurlu, güvenli ve daha iyi olacaktır. Onun için sizlerle ilgili burada beraberliğimizde öğrenci psikolojisinden çıkıp, rahat olun. Rahat düşünün rahat sorgulayın ve her şeyden önce gelecekte ne yapacağınıza kararlı olun. Biliyorum 3 tane arkadaşınızı içinizden temsilci olarak görevlendirdiniz. 3 arkadaşınız benimle söyleşi yapacak. Ama bunlar sizi temsilen yapacaklar. Arzu ederseniz, size de fırsat vereceğim, ben konuşurken belki hayat hikayelerinden bazı şeyler paylaşacağım. Sizin gibi Türkiye’nin çok değişik yerlerinde eğitim yapan öğrencilerle birlikte olduk. O gençlerin bugün Türkiye’nin çok değişik yerlerinde görev aldıklarını biliyorum ve onların yöneticilere verdiği bizim onlardan aldığımız güven güçle eminim ki görevimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Bugün bu söyleşi, daha canlı, daha hayati bir şekilde, sizin hayatınızı daha çok yönlendirebilecek şekilde arkadaşlarınız soracak bende cevaplayacağım. Şunu bilin ki hocamızın söylediği gibi hiçbir zaman yükseldikçe kendimi insanlardan yukarıda bulmadım. Hep istediğim makamda devamlı mütevazı olmaya çalıştım. Devamlı halkın içinde vatandaşının önünde olmaya çalıştım. Ve her basamakta her yerde insanların nasıl yükselebildiği yöntemlerle yollarını benim kendi hayatımdan örneklendirerek paylaşmak istiyorum. Umarım bu süre içerisinde sizlere anlatacaklarım faydalı olur.”
Konuşmaların ardından Muğla Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ’inden; Fatih Nalçacı, Burçin Aydın ve Oğuzhan Uğur, Muğla Valisi Amir Çiçek ile bir söyleyişi gerçekleştirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.