Vali Çiçek, Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji’ni ziyaret etti

Bu haber 20 Ekim 2015 - 23:41 'de eklendi ve 939 kez görüntülendi.

Vali Çiçek, Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji’ni ziyaret etti (2)Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Yatırım Birliği (MUYABİR) tarafından geçtiğimiz mayıs ayında temeli atılan ve eğitim öğretime kazandırılan Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji’ni ziyaret etti.
İlkay Yıldız
Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Yatırım Birliği (MUYABİR) tarafından geçtiğimiz mayıs ayında temeli atılan ve eğitim öğretime kazandırılan Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji’ni ziyaret etti.
Vali Çiçek’e İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve daire müdürleri eşlik etti.
Vali Çiçek ve il protokolü okulun kurucusu Hamdi Yücel Gürsoy, Genel Koordinatör Celalettin Demirel, öğretmenler ve MUYABİR ortakları tarafından karşılandı.
İlk olarak okulu gezen heyet daha sonra Genel Koordinatör Celalettin Demirel’den okul hakkında bilgi aldı.
Öğle yemeğinde yaptığı konuşmada okulun Muğla’nın önde gelen işadamlarının katkısı ile çok kısa bir sürede Muğla’ya kazandırıldığını söyleyen Demirel, okulda 443 öğrenciye eğitim verdiklerini aktardı.
MUYABİR olarak Muğla’ya bu okulun yapılmasından büyük mutluluk duyduklarını belirten Hamdi Yücel Gürsoy, okulun yapımında destek veren herkese teşekkür etti.
Muğla’nın böyle bir eğitim kurumuna ihtiyacı olduğunu aktaran Gürün ise, güvene, sevgiye, hemşeriliğe dayalı bir yatırım yapıldığını kaydetti.
Muğla’yı seven insanların güzel hizmet yapmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Vali Çiçek, “Bu okul, iyilik, sevgi, hoşgörü, vatanını, milletini seven, çalışkan ve üreten nesiller yetişmesine vesile olan bir eğitim kurumu olacak. Çok bilinen bir söz vardır. Uzun ömürlü bir yatırım yapmak istiyorsanız eğitime yatırım yapın. Muğla, bunu başardı. Ortak akıl ve kolektif hareketle Muğla’ya bu eğitim kurumu kazandırıldı. Okulun yapılmasında fikir aşamasından bugüne gelmesine kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Muğla’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Vali Çiçek’in konuşmasının ardından anaokulu ve ilkokulu gezen heyet daha sonra okuldan ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.