Vali Çiçek, Milas’ta incelemelerde bulundu « Hamle Gazetesi

Vali Çiçek, Milas’ta incelemelerde bulundu

Bu haber 11 Haziran 2016 - 0:32 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.

VALİ ÇİÇEK, MİLAS'TA İNCELEMELERDE BULUNDUMuğla Valisi Amir Çiçek,  Milas’da yapımı devam eden spor yatırımları ve açılması planlanan tenis kortunda inceleme yaptı.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas’ta gerçekleştirilen spor yatırımlarını geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği geziyle yerinde inceledi.
Açılması planlanan tenis kortunu ve şehir stadyumunu inceleyen Vali Çiçek, yetkililerden bilgi aldı.
Vali Çiçek’i karşılamaya; Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Ali Ünlüsoy, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Levent Akyer geldi.
Vali Çiçek, ilçedeki yapımı tamamlanma aşamasına gelen; gençlik merkezi, tenis kortunu gezerek Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz tarafından bilgilendirildi.
Vali Çiçek kullanım hakkı Milas Belediyesinden, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne geçen şehir stadyumunda incelemede bulunduktan sonra şehir stadyumunun durumunun kötü olduğunu ifade etti. Otların bürüdüğü stadyumun bakımsızlığına değinen Çiçek, burada sportif faaliyetlerin bu şartlar altında yapılamayacağını belirti.
Vali Çiçek, stadyumla ilgili gerekli çalışmaların yapılması için Öçalmaz’a talimat verdi. Vali Çiçek, şehir stadyumu gezisinin ardından Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezinde güreş eğitimi alan sporcularla da buluştu. Çiçek, güreşçilere ihtiyaçlarını sordu.
Gerçekleştirdiği inceleme gezisi sonrasında açıklama yapan Çiçek, spor tesislerinin özellikle gençler ve halkın kullanımına her zaman açık olduğunu anlatarak, “Gençlerimiz ve halkımız nerede isterse biz oraya spor yatırımı getirmeye hazırız. Yeter ki insanımız spor yapsın. Milas bugüne kadar çok sayıda milli güreşçi yetiştirmiş bir ilçemiz. Tesislerimizi gezdik. Gençlerimiz için oldukça güzel bir ortam” diye konuştu.
Milas Spor Salonu’nun mevcut şartlarının son derece kötü olduğunu ve yakın zamanda yatırım planına alınacağını kaydeden, “Milas’taki spor salonumuzun durumunun ne kadar kötü olduğunu biliyoruz. Teknolojiye uygun çok güzel bir spor salonumuzu bu yılın ortasında programa alıyoruz. Milas’a bin kişilik bir spor salonu kazandıracağız. Ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılabileceği güzel bir salon yakında hizmete girecek” dedi.
Vali Çiçek, inceleme gezisinin ardından ilçeden ayrıldı. (İHA)

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.