Vali Çiçek Milas’ta incelemelerde bulundu

Bu haber 11 Nisan 2017 - 9:01 'de eklendi ve 367 kez görüntülendi.

Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Milas ilçesine giden Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Yüksekokulu ve Milas Veterinerlik Fakültesi’nde incelemelerde bulundu.

Haber Merkezi

Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Milas ilçesine giden Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Yüksekokulu ve Milas Veterinerlik Fakültesi’nde incelemelerde bulundu.

Vali Amir Çiçek’e fakültede yaptığı ziyarette Milas Kaymakamı Eren Arslan eşlik etti.

Vali Çiçek burada Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya’dan okul ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinin açılmasının Muğla için önemli olduğuna değinen Vali Çiçek, 150 dönüm arazi üzerine kurulacak fakültenin arsasının Veterinerlik Fakültesi için tahsisinin yapıldığını söyledi.

Hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı Milas’ta açılacak olan Veterinerlik Fakültesi’nin; Bölgeye önemli katkılar sağlayarak, bölgenin kalkınmasında ve hayvancılık alanında yürütülen proje çalışmalarında çiftçilere destek olacağını söyleyen Vali Çiçek, “Veterinerlik Fakültesi’nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Vali Amir Çiçek ve beraberindekiler Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksek Okulu ve özel bir şirket işbirliğinde açılan diaspor taşı atölyesini ziyaret etti.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, atölyenin kurulmasının amacının özellikle takı tasarım bölümünde eğitim öğretim gören öğrenciler arasından özel ustalar yetiştirilmesi amaçlandığı, Diaspor taşının “zulhanit” adıyla bilinen doğal bir taş olduğu ve ışığa göre renk değiştirdiği belirtildi.

Milas’ın yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile dikkat çektiğini belirten Vali Çiçek, değerli taş sınıfında yer alan ve dünyada sadece Milas’ta bulunan diaspor madenine her geçen gün ilgi arttığının altını çizdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.