Vali Çiçek, Köyceğiz’deki muhtarlarla bir araya geldi

Bu haber 25 Mart 2015 - 0:01 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

valikloycegizMuğla Valisi Amir Çiçek, Köyceğiz ilçesindeki kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile istişare toplantısı yaptı.

Haber Merkezi

Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Çiçek’e İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Vali Yardımcıları Fethi Özdemir ve Fatih Ürkmezer, il müdürleri eşlik etti.
Toplantı öncesinde Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği seramik kursunu ziyaret eden Vali Çiçek, kursiyerlere başarılar diledi.
Toplantının açılışında yaptığı konuşmada her ilçede bu şekilde istişare toplantısı yapacağını söyleyen Vali Çiçek, “Yerel yönetim, merkezi idare, sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek sorunlara ortak çözüm bulmaya çalışıyoruz. Muğla’da göreve başladığım günden beri rutin işler yapıldığını gördüm. Rutin işler idareyi dinamik tutmaz ve vatandaşı memnun etmez. O nedenle ekonomik, sosyal ve kültürel aklınıza gelecek her türlü konuda daha iyi ne yapacağımıza dair çalışma başlatalım” diye konuştu.
Ortak akıl ve somut projelerle Muğla’yı bir bütün olarak daha iyi konuma getirmek için çaba sarf edilmesinde herkesin üstüne görev düştüğünü belirten Vali Çiçek, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Köyceğiz’in ekonomik, sosyal ve kültürel yönden daha iyi hale getirilmesi için neler yapılmalı, vatandaşlar daha fazla nasıl mutlu edilir bununla ilgili muhtarlar ve diğer katılımcılardan görüş alacağını belirten Vali Çiçek, “Yaşlı, genç, çocuk, okumuş, okumamış, köyde veya şehirde yaşayan herkes bir bütün olarak değerlendirilmeli. İş hepimizin işidir. Görev almış kurumların bir yerinde sancı varsa herkes bunu hissetmeli. Karşılıklı iletişimi sağlayamadığımızda başarılı çalışma yapamayız. Biz vatandaş için varız. Önce diyalogların kurulması lazım. İnsanı seviyorsak hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Vali Çiçek’in açılış konuşmasının ardından mahalle muhtarları sorunlarını dile getirdi.
Mahallerin sorunlarını dinleyen Vali Çiçek, ilgili kurumlarla görüşerek sorunların çözümü konusunda takipçi olacağını belirtti.
Toplantının ardından Vali Çiçek, Beyobası Mahallesi’nde Mehmet Çoban, Yenimahalle’de Esma Karaca ve Toparlar Mahallesi’nde Abdullah Türkkan’ı evinde ziyaret etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.