Vali Çiçek, Kısa Film Ödül Törenine katıldı

Bu haber 07 Nisan 2017 - 0:05 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il genelinde uyguladığı “Yaşama Datça’da Bağlan ” projesi kapsamında düzenlenen kısa film yarışması ödül törenine katıldı.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il genelinde uyguladığı “Yaşama Datça’da Bağlan ” projesi kapsamında düzenlenen kısa film yarışması ödül törenine katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine Vali Çiçek’in yanı sıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, protokol üyeleri ve 13 ilçeden öğretmen, idareci ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bağımlılıkla mücadele amacıyla yürüttüğü “Yaşama Datça’da Bağlan” projesi kapsamında il genelinde düzenlenen teknoloji bağımlılığı ve engel konulu kısa film yarışmasının ödül töreninde konuşan Vali Çiçek, “Bağımlılıkla mücadelede sayısal veriler önemlidir ama yeterli değildir. Mücadele projelerle desteklenmelidir. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmaları gönülden destekliyorum” dedi.

Konu ile ilgili düşüncelerini paylaşan İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci ise “Bütün ili, bütün öğrenci ve öğretmenlerimizi kapsayan projeler üretmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin derslerinin yanı sıra kişisel gelişimini de önemsiyoruz. Öğrencilerimiz teknolojinin artılarından faydalansın fakat buna bağımlı olmasın” diye konuştu.

“Yaşama Datça’da Bağlan ” projesi kapsamında, Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi birincilik ödülüne, Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezi ikincilik ödülüne, Menteşe Bayır Anadolu Lisesi üçüncülük ödülüne ve Köyceğiz Anadolu Lisesi Milli Eğitim Özel Ödülüne layık görüldü. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.