Vali Çiçek: “İslamiyet’te ayrımcılık olmaz”

Bu haber 18 Nisan 2015 - 1:07 'de eklendi ve 558 kez görüntülendi.

valiiiKutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Menteşe Anadolu İmam Hatip Lisesi etkinliğine katılan Vali Amir Çiçek, İslamiyet’in sadece dilde kalmaması yaşama geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Menteşe Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında hazırlanan etkinliğe katıldı. Etkinliğe, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, öğretmenler, öğrenciler ve veliler yer aldı.
Okulun öğretmenlerinden Ali İhsan Dural’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından öğrenciler tarafından ilahiler seslendirildi. Etkinlikte yaptığı konuşmada Muğla genelinde ilçe müftülükleri, imam hatip liseleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından Kutlu Doğum Haftası’nın özgün bir şekilde kutlandığını söyleyen Vali Çiçek, İslamiyet’in sadece dilde kalmaması yaşama geçirilmesi gerektiğini belirtti.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her yıl Kutlu Doğum Haftası’nda tema belirlediğini hatırlatan Vali Çiçek, “Bu yıl tema olarak ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ olarak belirlendi. Toplum olarak huzuru başka yerde aramayalım. Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden hep birlikte yaşarsak, o zaman İslam’ı tam anlamıyla yaşamış oluruz. İslamiyet’te ayrımcılık olmaz. Sevgi ve hoşgörü gibi değerlere sahip çıkarak yaşantımızı güzelleştirmeliyiz” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.