Vali Çiçek, İŞKUR Müdürü Sarıyerli’den brifing aldı « Hamle Gazetesi

Vali Çiçek, İŞKUR Müdürü Sarıyerli’den brifing aldı

Bu haber 17 Ekim 2014 - 0:24 'de eklendi ve 674 kez görüntülendi.

valicicekkkMuğla Valisi Amir Çiçek, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü İlyas Sarıyerli’den kurum çalışmaları hakkında brifing aldı.
Haber Merkezi
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren yöneticilerle ile tanışan Vali Çiçek, müdürlük binasındaki odaları tek tek gezdi. Personele kolaylıklar dileyen Vali Çiçek, daha sonra toplantı salonuna geçti.
Toplantıda yaptığı konuşmada diğer kurumlarla birlikte çalışarak ortak projeler yapılmasını söyleyen Vali Çiçek, “Yapacağımız çalışmalar iş alanı ile ilgili olduğu için iş hayatındaki odalar, sendikalar ve işverenlerle devamlı birlikte çalışmamız gerekiyor. Her şeyi yapabiliriz, istihdam sağlayabiliriz, insanlarımız çalışır, işletmelerimiz, fabrikalarımız güzel üretim yapar, ekonomiye katkı sağlanır ama iş güvenliğini sağlamadığımız takdirde Allah korusun hem canlar hem de mallar gider. Bu tür olaylar hepimizi üzer. O nedenle önce her zaman iş güvenliğini dikkate almalıyız. İş yeri denetimlerimizi yaparken aynı zamanda rehberlikte yapmalıyız” dedi.
Yapılan çalışmaların Muğla’nın ekonomisine ve iş hayatına büyük katkı sağlayacağını belirten Vali Çiçek, “İnsan kalitesi çok önemli. Bilgi ve beceri olursa üretim daha kaliteli olur ve iyi bir istihdam alanı sağlanır. Meslek edindirme kurslarında, kurumlarla ortaklaşa yapacağınız eğitimlerde ve seminerlerde iş arayan vatandaşlarımıza iş becerisi kazandırmada öncü olmalısınız. Bu kurslara önem vereceğiz. İnsanımızı ne kadar nitelikli hale getirirsek aranan işgücü olurlar. İşsiz vatandaşlarımızı aranan kişi haline getirmeliyiz. Eğer bunu sağlarsak o zaman işsizlik sayısını azaltmış oluruz. İşsizlik; toplumda sosyal, psikolojik ve ekonomik yönden çok olumsuz sonuçlar doğurur. O nedenle ilimizde işsizlik oranını elimizden geldiğince düşürmek için çalışmalarımızı sürdürmeliyiz” ifadelerini kullandı.
Muğla’daki farklı iş potansiyelinin değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Vali Çiçek, “Hep turizm alanına odaklanıyoruz. Ama Muğla’nın diğer potansiyellerini göz ardı etmememiz gerekiyor. Muğla’da turizmin yanında tarım sektörünü de iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Tarımı hem ekonomiye katmak hem de turizme destek olması için iyi bir istihdam alanı olarak ele almalıyız. Muğla’nın tarımsal gücünü unutmamalıyız. Tarımdaki istihdamı arttırmamız gerekiyor. Bu alanda istihdamın arttırılması için okullar açmalı, kurslar düzenlemeliyiz. Hayvancılığa önem veriyorsak bu sektörde istihdam sağlanmalı, iş gücü yetiştirilmeliyiz” diye konuştu.
Toplantıda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, müdür yardımcıları ve şube müdürleri hazır bulundu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.