Vali Çiçek incelemelerde bulundu

Bu haber 17 Ocak 2015 - 0:48 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

valiiiiiiMuğla Valisi Amir Çiçek başkanlığındaki heyet Seydikemer İlçesi’nde Eşen 1 Barajı’nın taşma ihtimaline karşı boşaltılan Çukurincir Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.
Haber Merkezi
Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığındaki heyet Seydikemer İlçesi’nde Eşen 1 Barajı’nın taşma ihtimaline karşı boşaltılan Çukurincir Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Vali Amir Çiçek’e incelemeler sırasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Resul Çoban İle Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mehmet İdar ve Seydikemer İlçe Müdürü Engin Maraşlı eşlik etti. Muğla Valisi ve beraberindeki heyet harita üzerinden bölgeyi inceledikten sonra suyun biriktiği bölgeleri gezdi ve yoğun yağış nedeniyle zarar gören yerleşim yerleri, seralar ve tarım arazilerini ziyaret ederek yetkililerden ve çiftçilerden bilgi aldı.
Seydikemer İlçesinde meydana gelen yağış nedeniyle ilk belirlemelere göre 2 bin 154 dekar tarımsal alanda zarar meydana gelmiştir. Meydana gelen zararla ilgili 2 bin 93 dekar tahıl ve yem bitkisi alanı ile 61 dekar örtü altı alan zarar gördü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.