Vali Çiçek, ilçe müftüleri ile bir araya geldi

Bu haber 17 Aralık 2015 - 23:02 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

VALİ ÇİÇEK, İLÇE MÜFTÜLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK, MUĞLA İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN İLÇE MÜFTÜLERİNİN KATILIMI HER AY DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE YAPILAN TOPLANTIYA KATILDI.Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla İl Müftülüğü tarafından ilçe müftülerinin katılımı her ay düzenli bir şekilde yapılan toplantıya katıldı.

Vali Çiçek’e İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Vali Yardımcısı Salih Gürhan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve İl Müftüsü Abdurrahman Koçak eşlik etti.
Toplantıda ilk olarak dolandırıcılıkla mücadele etmek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Dikkat Dolandırılma” projesi hakkında Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Kazım Taşbaş katılımcılara bilgi verdi.
Özellikle telefonla dolandırıcılık ile ilgili vatandaşların mağdur olmaması ve farkındalığın arttırılması açısından tüm kamu kurum ve kuruluşlarının dahil edilerek proje yürütülmesi konusunda İl Emniyet Müdürlüğü’nün gösterdiği gayretten dolayı teşekkür eden Vali Çiçek, vatandaşların özellikle manevi konularda eğitilmesi konusunda müftülük çalışanlarına büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.
Mesele hepimizin meselesi hep birlikte çözmemiz gerekiyor. İnsan haklarını, yaşamını korumada hepimize görev düşüyor. Bireyin mutlu huzurlu sağlıklı olmasın konusunda Mutlu birey huzurlu toplumu oluşturur. Bir ilçede huzur kaynaşma varsa insanlar birbirinin hakkına hukukuna saygı gösteriyorsa sizlerin etkisi büyük demektir. Yardımseverlik sevgi duygusunu yeşertip büyütmek gerekir. Bunlar sağlanırsa kişilerde kötü duygular yok edilir. Halkla vatandaşla her zaman diyalog içinde olalım. Kırmadan muhabbetle vatandaşla diyalog kuralım. Sevgi, dayanışma yardımlaşma gibi duyguları işlemeliyiz. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.