Vali Çiçek halı dokudu « Hamle Gazetesi

Vali Çiçek halı dokudu

Bu haber 11 Kasım 2015 - 23:55 'de eklendi ve 700 kez görüntülendi.

VALİ ÇİÇEK HALI DOKUDU ULA KIZILAĞAÇ MAHALLESİNDE HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AÇILAN HALI DOKUMA KURSUNU ZİYARET EDEN VALİ AMİR ÇİÇEK, KADINLAR İLE HALI DOKUDUUla Kızılağaç Mahallesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan halı dokuma kursunu ziyaret eden Vali Amir Çiçek, kadınlar ile halı dokudu.
Verda Kartal
Kırsal alandaki vatandaşlar ile bir araya gelen Muğla valisi Amir Çiçek, Ula ilçesi Kızılağaç Mahallesi’nde bulunan Kızılağaç Mahallesi İlkokulu ve Kızılağaç Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.
Vali Çiçek’e Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, Kültür ve Turizm İl Müdürü Veli Çelik eşlik etti. Kızılağaç Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Vali Çiçek, kadınlara ürettikleri ürünler için teşekkür etti. Kadınların halk eğitim merkezlerine gelerek farklı konularda kendilerini geliştirmeleri ve öğrendiklerini girişimcilik ruhu ile üretime katmalarının önemli olduğunu söyleyen Vali Çiçek, bu şekilde kadınların ev ekonomisine katkı sağlayabileceğini dile getirdi.
Kilim atölyesini ziyaret eden Vali Çiçek, tezgahta kilim dokuyan kadınlarla dokuma yaptı. Geçtiğimiz yıl üretilen kilimleri de inceleyen Vali Çiçek, kursiyerlere başarı diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.