Vali Çiçek göreve başladı

Bu haber 30 Eylül 2014 - 0:08 'de eklendi ve 937 kez görüntülendi.

valigorevvİçişleri Bakanlığı tarafından son çıkan Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliği’nden Muğla Valiliği görevine atanan Amir Çiçek, görevine başladı. Ayağının tozu ile bürokratlar Muğla Valiliği’nde bir toplantı yapan Amir Çiçek, “Demokrasiyi en iyi şekilde Muğla’da yaşatacağız. Hukuk’u en iyi şekilde yaşatacağız ve herkese saygımız olacak” dedi.

Kadir Tamer

İçişleri Bakanlığı tarafından son çıkan Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliği’nden Muğla Valiliği görevine atanan Amir Çiçek, görevine başladı. Vali Amir Çiçek Muğla Valiliği önünde Vali Yardımcıları, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve diğer bürokratlar tarafından karşılanan Vali Amir Çiçek, daha sonra gazetecilere makamında poz verdikten sonra Muğla bürokratları ile bir araya geldi.

Muğla Valiliği Vali Özer Türk Salonu’nda kentin yöneticileri ve basın mensupları ile bir araya gelen Çiçek, Muğla’da görev yapacak olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Muğla’nın Ege’nin en önemli kentlerinden biri olduğunu belirten Çiçek, “Basın mensuplarının her şeyden haberi olacak. Hiç merak etmeyin biz bilgiyi saklan değil bilgiyi paylaşan, Muğla’ya hizmet yapacak bir yönetici olacağız. Bunu ilerleyen dönemlerde çok iyi bir şekilde göreceksiniz” dedi.

Vatandaş odaklı hizmet ön planda

Çalışmalarında vatandaş odaklı ve hakkaniyet içerisinde olacaklarını vurgulayan Çiçek, “Demokrasiyi en iyi şekilde Muğla’da yaşatacağız. Hukuk’u en iyi şekilde yaşatacağız ve herkese saygımız olacak. Her şey hukuk çerçevesinde olacak. Hiç kimsenin kimseye üstünlüğü olmayacak. Vatandaş odaklı çalışacağız. Bizim için vatandaş insan olduğu için çok önemli” diye konuştu.

Devletin insan için var oldu

Muğla’nın turizmde gelir getirmesi açasından çok iyi bir konumda olduğunu ifade eden Çiçek, turizmi sürekli hale getirmek için çalışacaklarını, yılın her zamanında turizm sektörünü faaliyete geçirerek turizmi, alternatif turizmi ve kültür turizmini harekete geçireceklerini dile getirdi.

Devletin insan için var olduğunu, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu benimsediklerini kaydeden Çiçek, bu nedenle insana önem vereceklerini, düşüncesi fikri, zikri ne olursa olsun, zengin olsun fakir olsun, pozisyonu ne olursa olsun insan olduğu için hizmet yapmada hep beraber olacaklarını belirtti.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.