Vali Çiçek Çaybükü Mahallesi’ni ziyaret etti « Hamle Gazetesi

Vali Çiçek Çaybükü Mahallesi’ni ziyaret etti

Bu haber 13 Ekim 2014 - 23:32 'de eklendi ve 684 kez görüntülendi.

valicaybukuMuğla Valisi Amir Çiçek, Menteşe’ye bağlı Çaybükü Mahallesi’nde bulunan Belen Kahvesi, Belen Değirmeni ve 18. yüzyılda yapılan Çaybükü Camisi’nde incelemelerde bulundu.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Menteşe’ye bağlı Çaybükü Mahallesi’nde bulunan Belen Kahvesi, Belen Değirmeni ve 18. yüzyılda yapılan Çaybükü Camisi’nde incelemelerde bulundu.

Muğla Valisi Amir Çiçek’e İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik ve Çaybükü Köyü muhtarı Bilal Özsoy da eşlik etti.

Çiçek, ilk olarak Ormancı türküsünün doğmasına sebep olan olayın meydana geldiği Belen Kahvesi’ni ziyaret etti. Çaybükü mahallesini gezerek çevreyi tanıyan Vali Çiçek, “ “Ünlü Ormancı türküsünün geçtiği bu yere yapılanan binanın restore edilerek turizme kazandırılması ve tarihi değerlerin bu şekilde yaşatılması takdire şayandır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Çiçek Belen Kahvesi’nde karşılaştığı vatandaşlarla uzun süre sohbet etti. Yaptığı ziyaretlerde mahallenin ileri gelenlerinden Ormancı türküsünün hikayesini dinledi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.