Vali Çiçek çalıştaya katıldı

Bu haber 15 Aralık 2016 - 0:06 'de eklendi ve 406 kez görüntülendi.

vali-cicek-calistaya-katildi-1Muğla Valisi Amir Çiçek, Güney Ege Kalkınma Ajansına bağlı Muğla Yatırım Destek Ofisi tarafından düzenlenen ‘Muğla İl Yatırım Destek ve Yatırım Stratejisi’ çalıştayına katıldı.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Güney Ege Kalkınma Ajansına bağlı Muğla Yatırım Destek Ofisi tarafından düzenlenen ‘Muğla İl Yatırım Destek ve Yatırım Stratejisi’ çalıştayına katıldı.

Çalıştaya Vali Amir Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, İl Kültür Turizm Müdürü Veli Çelik, Çevre Şehircilik İl Müdürü Uğur Şeren, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet Bayramer, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Mehmet Dişçigil ve sektör temsilcileri katıldı.

Vali Amir Çiçek, çalıştayda yaptığı konuşmaya İstanbul’da meydana gelen hain saldırıda şehit olan polislere ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek sözlerine başladı.

Bir ilin kalkınmasının en önemli dinamiklerden biri ilin potansiyelini harekete geçirmek, bir diğerinin de il içinden veya il dışından yatırımcı çekmek olduğunu belirten Vali Çiçek, “İlimiz yatırım destek ve tanıtım stratejisiyle hedeflenen bu iki dinamiğin gücünü birleştirerek yatırımları hızlandırmak, yatırımların önündeki engelleri belirlemek ve engelleri aşmaktır. Bu amaçla ilimizin öne çıkan sektörleri olan tarım, turizm, ticaret, su ürünleri, madencilik gibi sektörlerin sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin tartışılması amacıyla 2017 yılı eylem planını oluşturmamız gereklidir ” dedi.

Ülkemizin 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmesinde mevcut potansiyelleri sonuna kadar kullanılması gerektiğini aktaran Vali Çiçek, “ Bu potansiyel, ilimizin yatırım ortamı yatırımcıya ihtiyaç duyduğu güveni ve gönül rahatlığını vermeden istenilen ölçüde harekete geçirilemez. İlimizin yatırım ortamı içerisinde kurum ve kuruluşların payı oldukça büyüktür. Bu nedenle, ilimizin yatırım ortamını hep birlikte iyileştirilebilir ve istenilen noktaya getirebiliriz” şeklinde konuştu.

Ülkenin, yörenin daha zengin daha üretken hale getirilmesi için ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Muğla denince akla turizm geliyor. Ama Muğla’ya baktığımızda onun çok üstünde olan tarım, madencilik, kültür balıkçılığı, sığla, çam balı, mermercilik gibi zenginliklere sahibiz. Bu zenginliklerimizin farkına varıp daha sonra farkındalığı yaratıp o konuda yatırım yapabilecek olan sektörleri harekete geçirmemiz gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Çalıştayı basına kapalı olarak devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.