Vali Çiçek: “112 Acil Çağrı Merkezi’ni önemsiyoruz”

Bu haber 02 Ekim 2015 - 0:51 'de eklendi ve 444 kez görüntülendi.

vali112Muğla 112 Acil Çağrı Hizmetleri Koordinasyon Kurulu, Muğla Valisi Amir Çiçek’in başkanlığında toplandı.

Metin Karakoç

Toplantıya İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Vali Yardımcıları Fethi Özdemir ve Rıza Dalan, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya ve çağrı merkezi bünyesinde hizmet verecek kurumların yetkilileri katıldı.
Toplantı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi çalışma sistemi, sorumluluklar hakkında sunum yapması ile başladı. Yaptığı konuşmada Muğla’da kısa süre içerisinde hayata geçirilecek 112 Acil Çağrı Merkezi’nin modern bir sistem olduğuna değinen Vali Çiçek, “Bu sistemin devreye girmesi ile birlikte vatandaşlarımız ayrı ayrı her kurumun acil numarasını ezberlemek zorunda kalmayacak. Kamuoyunda en çok bilinen 112 acil numarası altında bütün numaralar toplanmış olacak. Böylelikle zamandan kazanılacak, olaylara daha erken müdahale edilecek. İlk müdahale çok önemli. O nedenle ilk etapta doğru iletişim kurma anlamında çağrı merkezine önemli görev düşüyor. Olayın önemini anlamak açısından çağrı merkezinde görev yapacak personelin büyük bir sorumluluğu olacak. Çağrı alıcı olarak adlandırdığımız personelimizi çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. 112 Acil Çağrı Merkezi’ni çok önemsiyoruz. Bütün kurumlarımız koordineli bir şekilde çalışarak Muğla’da vatandaş odaklı hizmeti hep birlikte yürütülecek” diye konuştu.
Vali Çiçek’in konuşmasının ardından toplantıya katılan kurum yetkilileri 112 Acil Çağrı Merkezi’ne geçiş hazırlıkları ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra toplantıda değerlendirilen gündem maddeleri ile ilgili kurumların altyapı ve kurumsal hazırlıkların tamamlanmasına, il genelinde yapılan acil aramalarının büyük çoğunluğunun gereksiz çağrı olmasından dolayı, tüm kurumlarca hizmet verdikleri kesimlere iletişim araçları kullanılarak eğitim verilmesine karar verildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.