Vali Amir Çiçek Ortaca’da vatandaşlarla buluştu « Hamle Gazetesi

Vali Amir Çiçek Ortaca’da vatandaşlarla buluştu

Bu haber 30 Kasım 2015 - 23:23 'de eklendi ve 702 kez görüntülendi.

Vali Amir Çiçek Ortaca’da vatandaşlarla buluştu (3)Muğla Valisi Amir Çiçek, hafta sonunda Ortaca’da incelemelerde bulundu vatandaşlarla bir araya geldi.
İlkay Yıldız
Muğla Valisi Amir Çiçek, hafta sonunda Ortaca’da incelemelerde bulundu vatandaşlarla bir araya geldi. Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer ile birlikte Ortaca ilçesindeki temaslarına başlayan Vali Amir Çiçek ilk olarak işadamları ile bir araya geldi.
Ortaca ve Muğla’nın önde gelen işadamlarını ziyaret eden Vali Çiçek, sektörün sorunları ve çözüm önerileri hakkında iş adamları ile istişarede bulundu.

Vali Çiçek burada yaptığı konuşmada “Şimdiye kadar hep sezonluk anlayışı ile yapılan turizmin tüm yıla yayılmasını hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor, bu kapsamda turizmi destekleyen diğer sektörlerimizin de yapısal sorunlarını çözmemiz gerekiyor. Görüyorum ki turizmi destekleyen sektörler kendilerini kurumsal yapılarını buna hazır hale getiriyorlar bu yönde çalışan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Bazı iş adamlarıyla yaptığı görüşmelerden sonra Vali Çiçek ve Eşi Hülya Çiçek, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer ve Eşi Miray Ürkmezer ile birlikte Ortaca ilçesinde bulunan kimsesiz aileleri ziyaret etti.
Ziyaretlerin ardından akşam yemeğinde ortaca ilçesindeki koruyucu aileler ile bir araya gelen Vali Çiçek “Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde başlayan Gönül Elçileri Projesi’nin birinci basmağı olan koruyucu aile projesinin ilimizdeki başarısından memnuniyet duyuyoruz. Memleketimize ve milletimize en iyi yapılan hizmet evlat yetiştirmektir. Koruyucu aile olmak isteyen sırada bekleyen vatandaşlarımız var. Bu çok güzel ve gönüllü yapılan çalışma. İyi evlat, güzel insan yetiştirmenin en büyük yatırım olduğunu biliyoruz” dedi.
Yetimleri kendi halinde bırakmadıklarını ve kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceklerini belirten Vali Çiçek “Muğla’da 13 ilçemizde kimsesiz, düşkün, yaşlı ve engellimiz varsa öncelikle devlet olarak biz yanlarındayız. Koruyucu aile hizmeti ile Çocuklarımızın eğitim, sağlık ve diğer ihtiyaçları ile yakından ilgilenen ailelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.