Vali, Alay Komutanı, Emniyet Müdürü, Kaymakam

Bu haber 26 Kasım 2018 - 1:12 'de eklendi ve 995 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla protokolü uzun bir zaman sonra fırsatını bulup Pınarbaşı Aile Gazinosu’nda beş çayı içebilme imkânı buldular. Kimler vardı diyeceksiniz: Muğla’mızın çalışkan Sayın Valisi Esengül Civelek, Muğla Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ben Hüseyin Kocabıyık kendi aramızda bir sonbahar sohbeti etme imkânı bulduk.

Sevgili okurlarım, Bencik Mahallesi’ndeki bir açılış törenine katılan Muğla protokolü mesai bitiminde kısa bir süre kala güzel bir sohbet yapma imkânı bulduk. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Muğla üst düzey protokolünün bir açılıştan sonra bir araya gelip hoşça sohbet etme imkânı buldular diye dile getirmiştim ama sıkça konuşulan konu ise yetkililerin konuşmaları. Muğla, ilçeleri ve köylerinin huzurlu bir şekilde yaşamaları, Muğla turizmine daha fazla katkı sağlanması, daha neler neler konuşuluyordu bilseniz? Hele anarşiye de geçit vermeyeceklerini dile getiriyorlardı.

Sevgili okurlarım, Muğla Valisi Esengül Civelek Hanım fazla değil kısa bir süre önce başarılı bir ameliyat geçirmiş sağlığına tekrar kavuşmuş. Sayın Civelek konuşmalarında sanki yeniden doğmuş, güler yüzlülüğü ile güzel konuşmalar yapılıyordu. Sohbet daha verimli ve güzel oluyordu. Muğla Valisi Esengül Civelek tecrübeli bir üst düzey bürokrat. Muğla’ya gelmeden önce değişik valilik görevinde bulunmuş, daha önce de bakanlıkta genel müdür ve Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarlığında bulunması Sayın Civelek için ayrı bir tecrübeydi.

Sevgili okurlarım, Vali Civelek önceden olduğu gibi Muğla’ya daha fazla hizmetler vermek için Muğla’nın bürokratları ile Ankara’da bakanlık nezlindeki yetkileri ile devamlı dirsek teması içinde olduğunu dile getiriyordu. Tabi bu da ayrı bir güzellik Vali Esengül Hanım için ve Muğla için. Çünkü bilgi donanımlı bir Valimiz Muğla’da çalışıyor. Bozüyük Pınarbaşı Tesisleri’nde yapılan sohbette Muğla Valisi Esengül Civelek, Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve ben Gazeteci Hüseyin Kocabıyık kısa da olsa hoşça sohbet etme imkânı bulduk.

Sevgili okurlarım, uzunca bir dönemdir Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nü başarı ile yürüten hele 15 Temmuz’da gecesini gündüzünü polis teşkilatı ile verip adını il genelinde güzelliklerle andıran güzelliklerle andıran benim de çok değer verdiğim İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’da sohbet anında da sessizliğini koruyup yüzündeki tebessümü hiç bırakmaması kendisi adına ayrı bir güzellik oldu. Bundan bir yıl önce Muğla İl Alay Komutanlığı’na atanan Tuğgeneral Coşkun Sel’de tıpkı Hakan Bey gibi saygın bir bürokrattı. Sevgili komutanımız az ve öz konuşup devleti adına neler yapabiliriz, hele hele anarşiyi kesinlikle göz yummayız, anarşi konusunda sonuna kadar mücadelemiz devam edecek diye konuştu. Yine genç, dinamik ve çalışkanlığı ile kısa bir süre de ilçe halkının sevgi ve saygısını kazanan Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek yine eskisi gibi efendiliği ile konuşup sessiz kalmayı yeğledi.

Sevgili okurlarım, Vali Esengül Civelek, Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve ben Gazeteci Hüseyin Kocabıyık Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına olumlu konuşmalar yapıldı sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.