‘uzakta bir kardeşim var’ sergisi açıldı « Hamle Gazetesi

‘uzakta bir kardeşim var’ sergisi açıldı

Bu haber 24 Mayıs 2013 - 0:10 'de eklendi ve 703 kez görüntülendi.

uzaktakerdesimvar1231354643‘Uzakta Bir Kardeşim Var’ projesi kapsamında, Van’ın Çaldıran İlçesinde ve Muğla’da düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında ortaya çıkan eserler sergilendi.
Haber Merkezi
‘Uzakta Bir Kardeşim Var’ projesi kapsamında, Van’ın Çaldıran İlçesinde ve Muğla’da düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında ortaya çıkan eserler sergilendi. Van’ın Çaldıran ilçesinden 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri için Muğla’ya gelen 110 kişilik öğretmen ve öğrenci grubunun katıldığı sergi sonrası öğrenciler Vali Vekili Salih Gürhan tarafından Van’a uğurlandı.
Muğla Valiliği ve Özel Piri Reis Eğitim Kurumları tarafından yürütülen proje kapsamında 18 Mayıs’ta Muğla’ya gelen Çaldıranlı öğrenciler, 4 gün boyunca Bodrum, Marmaris, Fethiye, Dalaman, Milas ve Ula’nın Akyaka beldesini gezdi. Proje kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Van’da ve Muğla’da düzenlenen şiir, kompozisyon ve hikâye dallarında yapılan yarışmada dereceye giren eserler, Muğla merkezdeki halk pazarı girişinde sergilendi. Sergi açılışın ardından Muğla Valiliği’ne gelen öğrenciler, Vali Vekili Salih Gürhan ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Van’a uğurladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.