Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu toplandı

Bu haber 15 Nisan 2017 - 0:30 'de eklendi ve 501 kez görüntülendi.

Muğla Valisi Amir Çiçek’in Başkanlığında kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla “Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Amir Çiçek’in Başkanlığında kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla “Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Özer Türk Toplantı Salonunda yapılan toplantıda Vali Yardımcısı Bayezit Bestami Alkan, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Güney Ege Sahil Güvenlik Gurup Komutanı Albay Oğuz Bavbek, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, il müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri hazır bulundu.

Toplantı öncesi yaptığı konuşmada uyuşturucu ile mücadele konusuna önem verdiğini ve bu mücadelenin daha etkin şekilde yapılmasına yönelik çok yönlü çalışmalar yapılacağını belirten Vali Çiçek, uyuşturucu kaçakçılığının önlenmesi konusunda güvenlik birimlerinin daha kapsamlı çalışması, madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi konusunda madde bağımlılarının eğitilmesi, istihdam edilmesi, okullarda madde bağımlılığının önlenmesine yönelik çalışmalar yürütülmesi için somut projeler oluşturulması gerektiğini söyledi.

Vali Çiçek, Muğla’da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yaşama Datça’da Bağlan” projesinin bağımlılıkla mücadele konusunda önemli bir proje olduğunun altını çizerek, proje ile öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendirilerek her türlü bağımlılıktan uzak tutulmalarının hedeflendiğini belirtti.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmaların sonuçlarını görmek istediğini söyleyen Vali Çiçek, “Madde bağımlılığı toplumumuzun, kültürümüzün bir parçası değildir. Madde bağımlılığının önlenmesi ile ilgili yapılacak olan projelerin her zaman destekleyicisiyim” diye konuştu.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında kurumlar tarafından yürütülen çalışmalar ile ilgili yapılan sunumun ardından daha önceki toplantıda alınan kararların ve gerçekleştirilen faaliyetlerin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.