Uygur Türkleri için bir kilometrelik imza kampanyası

Bu haber 13 Ocak 2015 - 2:39 'de eklendi ve 605 kez görüntülendi.

uygurlarrrMilliyetçi Hareket Partisi Marmaris Kadın Kolları, Tayland’da tutuklu bulunan 300 Uygur Türk’ünün Türkiye’ye getirilmesi için bin metrelik imza kampanyası başlattı. İmzalar Şubat’ta Ankara’da Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na teslim edilecek.

Haber Merkezi

Milliyetçi Hareket Partisi Marmaris Kadın Kolları, Tayland’da tutuklu bulunan 300 Uygur Türk’ünün Türkiye’ye getirilmesi için bin metrelik imza kampanyası başlattı.

MHP Marmaris Kadın Kolları Başkanı Nalan Kaplan, tutuklu bulunan Türklerin Çin’e gönderilmesi halinde idam edileceklerini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti soydaşlarına sahip çıkmalıdır, onları göz göre göre ölüme göndermemelidir” dedi.

Kaplan, “Doğu Türkistan’da yaşananlar ortada. Zulümden kaçan 300 soydaşımızın kurtarılması için herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Biz bir imza kampanyası başlattık. Amacımız bin metrelik imzaya ulaşmak. Ay sonuna kadar ulaşacağımıza inanıyoruz. Daha sonra Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’ndan randevu alıp, bu imzaları kendisine teslim edeceğiz. Sayın Çavuşoğlu’ndan gerekli diplomatik girişimlerde bulunulmasını ve soydaşlarımızın Türkiye’ye getirilmesini isteyeceğiz. Zorda kalan, zulme uğrayan herkesi din, dil, ırk ayrımı yapmadan kapılarını ve kollarını açan Türkiye, soydaşlarına da kucak açmalıdır, açacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.