Üyeler ‘Gümüş’ dedi

Bu haber 24 Kasım 2013 - 20:14 'de eklendi ve 2.523 kez görüntülendi.

bahattin12134654135213CHP’de yapılan temayül yoklamasında Menteşe Belediye Başkan Aday adaylarından Bahattin Gümüş, üye oylarından aldığı 699 oyla birinci çıktı. 7 aday adayının yarıştığı temayül yoklamasına partililer büyük ilgi gösterdi. Temayül yoklamasında 2 bin 467 üyesi bulunan CHP’de 2 bin 78 üye oy kullandı.
Kadir Tamer
Muğla’nın Büyükşehir olarak ilan edilmesinin ardından Menteşe adını alan me0rkez ilçede Atatürk Spor salonunda yapılan temayül yoklamasında eski ilçe başkanlarından Bahattin Gümüş birinci sırada yer aldı. Sabah saat 08.00’da başlayan oy kullanma işleminde üyeler kurulan 9 sandıkta oylarını kullanırken, oy kullanma işlemi akşam saat 17.00’de sona erdi.
Gerçekleşen temayül yoklamasında Orhan Çakır, Murat Göklap, Bahattin Gümüş, Mustafa Şahin, Hilmi Giresun, Mehmet Altınay ve Veli Bütün aday adaylıklarını geçtiğimiz aylarda açıklamışlardı. Sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemlerinde üyeler aday adayları tarafından karanfillerle karşılandı. Adaylar, spor salonunun çevresine ve girişine astıkları pankart ve afişlerle adeta gövde gösterisi yaptılar.
CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, 2014 yapılacak yerel seçimleri ile ilgili olarak aday belirlenmesi hususunda örgütlerin ve parti kamuoyumuzun görüşlerini Genel Merkezlerine sunduklarını anımsatarak, “CHP Parti Meclisinin tek aday bulunan Seydikemer, Köyceğiz, Kavaklıdere ilçeleri ile Bodrum ilçesindeki adayları geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurdu. CHP MYK’da Geçtiğimiz günlerde alınan karar doğrultusunda bugün belediye başkanımız olmayan Ula, Dalaman ve Menteşe(merkez) ilçede tüm üyelerin katılımı ile eğilim yapıldı. Bugün sandıktan çıkan isim bizim adayımızdır” dedi.
Temayül yoklamasına gözlemci olarak katılan Parti Meclis Üyesi Hüseyin saygılı ise, “Menteşe Belediyesi için sandığa giden tüm aday adaylarımız bizim için değerlidir. Sandıktan çıkan bizim partimizin Menteşe Belediye Başkan adayıdır. Diğer adaylarımızın sandıktan çıkan arkadaşımıza destek vermesini istiyorum” dedi.
Temayül yoklamasında 2 bin 467 üyeden 2 bin 78 üye oy kullandı. Oyların, 699’nu alan Bahattin Gümüş sandıktan çıkan isim oldu.
Sonuçların açıklanmasının ardından Muğla Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman Gürün temayülün yapıldığı salona gelerek birinci çıkan Bahattin Gümüş’ü tebrik etti.
Bu arada Ula’da gerçekleşen temayül yoklamasında Ümit Karaaslan, Dalaman’da ise Muhammet Şaşmaz üyelerden aldıkları oyla sandıktan birinci çıkan isim oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.