Uyan Muğlam – Güzelliklere Uzaktan Bakma

Bu haber 05 Mart 2014 - 17:25 'de eklendi ve 847 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

2 Mart Günü AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ı; Muğla Menteşe yeni meydanında bütün ülkeye hitap etti. Her zaman olduğu gibi yapılan ve yapacaklarını anlattı.

Meydan da bilirkişilerin açıklamasına göre, 45.000 Muğlalı bulunuyordu. Seyirci çok heyecanlı ve coşkulu idi. Bunun en büyük sebebi, muhalefet parti liderlerinin yalan olan iftira olan oyunları cemaat ile birlikte yapmakta oluşları idi. Cemaatin Devlet bünyesine adeta yuva yapmış olmasını aynı zamanda devlet sırlarını Yahudilere aktarmasını bilerek hala savunan Zaman Gazetesi ile Bugün Gazetesi ve Samanyolu TV için hala inanamadığım hallerini benzeyenini hiç görmemiştim.

Ülkede tek parti döneminde Türkçü olmak suç, Müslüman olmak da suç idi. Türkçülerin 1944 yılında işkence edildiği zaman ben 15 yaşındayım. Kızılçullu Köy Enstitüsünden kaçmıştım. Ülkede Atatürk’ün ölümünden sonra, onun para ve pullardan resminin kalktığını biliyorum. 9 yaşındayım Bayır ilkokulu 4. sınıfta okuyordum. Nazım Hikmet’in ceza evinden gönderdiği dergileri bize dağıttıklarını hatırlıyorum 1941 idi.

1944 yılındaki işkence edilenlerin içinde Alpaslan Türkeş’de var. Bu ekip ülkede çok partili demokratik hukuk devleti olsun, bütün Türkler birleşmese bile onlarla kardeş ilişkileri olsun… Ben o küçük yaşımda bu fikirleri çok benimsiyordum. Milletçe isteklerimiz, 1945’de gerçek olmuştu. 1946’da çok partili seçim yapılmıştı. İkinci seçim 1950’de yapılacağı artık hiç şüphesiz bekleniyordu. 1950 seçiminde askerler ve hukuk dürüst ve tarafsız hareket etti. İktidar değişti; Dindarlar ve Türkçüler geniş bir nefes aldı.

Ama birde ne görelim? Bir sabah radyo anons veriyor. Türk Ordusu adına yönetime el konmuştur. Kardeş kavgası önlenecek ve en kısa zamanda seçime gidilecek. Bu ses bize yabancı gelmiyordu. 1944’de Türkçü diye tırnakları sökülen Alpaslan Türkeş idi. Bizler ve Millet çoğunluğu bu olayın içinde Türkeş varsa, söyledikleri doğrudur diye düşündü ve sessiz olarak beklemeye girdi. Aynı gün öğle sonu bir başka ses kendisinin Orgeneral Cemal Gürsel olduğunu söyledikten sonra, “Sayın İnönü sıhhattedir. Menderes yakalanmıştır.” diyordu. Aynı ses ertesi gün, Osman Bey yalan söylemez, bu vatan hainleri Kars, Ardahan ve Erzurum’u Ruslar’a verecekmiş, Bu hainler 2000 talebeyi et makinalarında kıymışlar. Bu hainlerin Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın İşbankası’nda 103 milyonu varmış. Bunlar Ülkeyi soymuşlar. Radyo devamlı Osman Paşa Marşının makamına göre kör olası hainler hükümetten gitmem diyor diye hiyanet marşı söylemişlerdir.

Türk Milleti, Türkeş için ihtilalcilere yardım etmedi ve olayın kanlı olmaması için oradaydı diye inandı. İhtilalciler ile CHP’nin birleşik hareketleri yüzünden bütün gayelerinin çocuklarının sol fraksiyonların kancasına girmemesi için çare Ülkü Ocakları olmuştur. Yani bugün MHP diye bir parti varsa, bizim çocuklarımızın canı pahasına vatan hainleri ile savaş ve kan üzerine kurulmuştur. MHP bir numaralı CHP’ye zıt olması gerekirken, onlarla can ciğer olmak yetmiyor, birde şiddetle irtica yuvası dedikleri cemaat ile üçlü olmuşlar bu düzeni yıkacaklar! MHP her sabah, basın toplantısı yapsa, CHP’nin aleyhinde neyi biliyorsa açıklasa idi şimdi ana muhalefet partisi idi. Yani iktidara aday olacaktı. Bu kafa ile ne oldular biliyor musunuz? Ben söyleyeyim; Baraj tehlikesi yaşıyorlar.

Celal Bayar’ın 103 milyonu var mıymış? Kars, Ardahan ve Erzurum Ruslara verilmiş mi? Et makinalarında 2000 talebe kıyılmış mı? Utanmaz herifler, hilekar herifler. Hazinenin parasını Atatürk’ün mirası diye, doğmayan çocukların hakkını yediğinizi hatırlayın yeter… Hazineyi dolduranlara siz hırsız derseniz elbette size de tepkisi gelecek. Bu tepki pahalı olacak…!

Yazımın başlığında, Uyan Muğlam güzellikleri bize Denizli’de değil kendimizde göster, diyorum. 40 yıldan beri şu memlekette yaşayan hakiki Menderesçiler ızdırap çekiyor. İlk yıllarda anıtlar kurulunu kullanarak Demokratların binalarını tarih ettiler. Kendilerinden olanları kolladılar. Bu konuda birçok belge elimdedir.

Belediye değişirse neler olacak; Uğur Mumcu Caddesi’nin adı Üniversite Bulvarı olacak. Caddenin sit tarafı 300 metre yola paralel olarak Yaraş Mahallesine kadar devam edecek. Recai Güreli caddesine ilave edilen parazitler kalkacak. Her meydan ve yol isimleri Muğla’ya hizmet edenlerin adı konacak. Suyumuz pınar suyu olacak, kirli hava yerine doğal gaz bu yıl içinde gelecek. Organize sanayi bize de gelecek. TOKİ yeniden fakirler için evler yapacak. Bu defa bir kısmını Belediye el koyamayacak. Güzellikler gelecek. Bizimde belediye başkanlarımız bakan olacaklar. Ama Belediyesi ile dargın veya bakanı ile dargın belediye olamayacak.

Muğla Merkezde miting yapmayı başaran ve çok puan toplayan AK Parti İl ve Menteşe İlçe Teşkilatını tebrik ediyorum.  Çünkü Adalet Partisi zamanında biz Muğla Merkezde miting yapamazdık. Mecbur kaldığımız zaman Bankalar Caddesinde yapardık. CHP Muğla Merkezde heykelin etrafını doldurabilirdi ama yıllarca milletvekili seçiminde CHP dörtte bir veya beşte iki netice alabilirdi. Bugün aynı ekolun devamı olan AK Parti Muğla Merkezde de var olduğunu gösteriyor.  Farkı fark ediyoruz ve hayırlı olsun diyoruz…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
AYBARS TÜRK 08 Mart 2014 / 00:35

HÜSEYİN AMCA YAŞINIZA BİNAEN SAYGISIZLIK YAPMAM UMARIM. O MEYDAN KAÇ METREKAREDİRKİ 45000 KİŞİYİ ALSIN. BİRAZ MANTIK VE MATEMATİK O MEYDAN 10000 KİŞİYİ GEÇMEZ. MUĞLA ŞEHİR STADININ FUL DOLU OLDUĞU ZAMANLARI BİLİRİM. TOPU TOPU 8-9 BİN KİŞİ ALIR DI Kİ HADİ O MEYDAN 10000 KİŞİ ALSIN.
O ÇEKİMLERİN ZUMLU KAMERALARLA ÇEKİLDİĞİNİ MEYDANI ÇOK DAHA BÜYÜK GÖSTEREBİLDİĞİNİ BİLMEM GENÇLER SİZE ANLATIYORLAR MI? AYRICA SİZİN GİBİ MUHTEREM İNSANLARIN HIRSIZLARI DESTEKLİYOR OLMASI ÇOK İLGİNÇ GELİYOR BANA….

Hakan SOLAK 10 Mart 2014 / 15:57

Elinize yüreğinize sağlık gerçek vatansever.İnşallah Muğlamız da makus talihini yenip o güzellikleri yaşayacak bir gün.Güneş balçıkla sıvanmıyor artık.