Üst geçit en geç iki ay içinde hizmete açılacak

Bu haber 18 Temmuz 2013 - 22:12 'de eklendi ve 779 kez görüntülendi.

ustgecit12134564132132Fethiye’de geçtiğimiz günlerde Karaçulha Çevre yolunda bir öğrencinin özel bir otomobilin çarpması sonrası gündeme gelen üst geçit için çalışmalar başladı.
Haber Merkezi
Fethiye’de geçtiğimiz günlerde Karaçulha Çevre yolunda bir öğrencinin özel bir otomobilin çarpması sonrası gündeme gelen üst geçit için çalışmalar başladı. Üst geçit çalışmaları ile ilgili olarak bilgi veren Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan üst geçidin en geç iki ay içerisinde hizmete açılacağını belirtti.
Haziran ayı içerisinde Karaçulha Çevre yolu kavşağında Şehit Mustafa Gökdal İlköğretim Okulu’ndan Emre Eldemir iismli öğrenci karşıdan karşıya geçmeye çalışırken bir otomobilin çarpması sonrası hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine olayı duyar duymaz hemen olay yerine koşan vatandaşlar duruma tepki göstererek kavşağa bir üst geçit yapılması gerektiğini belirterek yolu trafiğe kapatmışlardı. Emniyet müdürlüğü yetkililerin tüm ikna çabalarına rağmen yolu trafiğe açmayan öfkeli kalabalık olay yerine bir yetkilinin gelerek buraya üst geçit sözü vermesini istemişlerdi.
Ancak olay yerine hiçbir hükümet yetkilisi gelmeyince olayı duyunca hemen kaza mahalline giden MHP’li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Eğer buraya kimse üst geçit yapmazsa Belediye olarak biz yapacağız. Biz 14 yıldan buyana verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Buraya üst geçit yapmak içinde söz veriyorum” deyince, öfkeli kalabalık Fethiye Belediye Başkanı MHP’li Behçet Saatcı’yı bu sözünden dolayı alkışlayarak yolu trafiğe açmışlardı.
Ardından Fethiye Belediye Meclisine gelen üst geçit konusundaki gündem maddesi üzerine Ak Partili Meclis Üyelerinin dışında diğer tüm meclis üyeleri Başkan Saatcı’ya Bu bölgeye üstgeçit yapılması için yetki verdiler. Oy çokluğu ile Başkan Saatcı’ya yetki verilmesi üzerine hemen harekete geçen hükümet yetkilileri karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından üst geçit yapılması için çalışmaya başladılar ve çalışma başlatıldı.
Karayolları tarafından başlatılan üstgeçit çalışmalarını yerinde inceleyen Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, yaklaşık 250 bin TL’ye maal olacak olan üst geçidin en geç iki ay içerisinde hizmete açılacağını belirtti. Çaylı yaptığı açıklamasında; “Daha önce birçok kez burada kaza oldu ve bazı vatandaşlarımız hayatını kaybetti. En son bir öğrencimiz karşıdan karşıya geçmeye çalışırken bir otomobilin çarpması sonrasında hayatını kaybetti. O zaman ben kendim burada değildim. Kaza sonrasında vatandaşlarımız buraya üst geçit yapılması için yolu trafiğe kapattılar. Daha sonra olay yerine gelen Fethiye Belediye Başkanımızı Behçet Saatcı buraya gelerek vatandaşlara buraya üst geçit yapım sözü vererek yolu açmalarını sağladı. Öncelikle bu duyarlı yaklaşımından dolayı Behçet Başkana teşekkür ediyorum. Ancak burası Fethiye Belediyesi değil. Burası Karaçulha ve buranın bir belediyesi var. Biz bu konuyu Milletvekillerimiz ile görüştük ve Karayolları tarafından bu üst geçidin yapılması için çalışmayı hızlandırdık. Milletvekilimiz Ali Boğa’nın girişimleri ile proje bedeli 200-250 Bin TL olan Üst geçidin yapılması için Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü ile görüşmeler yapılarak Üstgeçidin yapımı için çalışmalar başlatıldı. Şuanda üstgeçidin temeli atıldı ve en geç 1-2 ay içersinde hizmete açacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.