Urfa’yı Muğla’ya getirdiler

Bu haber 12 Ağustos 2014 - 10:55 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

URFAUrfa Sofrası ortaklarından Ramazan Özdemir, Urfa sıra gecesi düzenledi. Çiğ köftenin hazırlandığı gecede halaylar çekildi.
Haber merkezi
Urfa Sofrası ortaklarından Ramazan Özdemir, Urfa sıra geceleri düzenledi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden çok sayıda davetlinin katıldığı geceye Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar ile eşi de katıldı.
Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in bir dönem gerçekleştirdiği ‘İbo şov’ adlı televizyon programında görev yapan orkestra ekibinin söylediği Urfa türküler eşliğinde geceye katılan davetliler gönüllerince eğlenerek halay çektiler. Davulcunun ateş gösteresi ile renklenen gecede, çiğ köfte hazırlanarak davetlilere ikram edildi.
Eski geleneklerin tükendiğini söyleyen Urfa Sofrası ortaklarından Ramazan Özdemir, şunları söyledi:
“Farkındaysanız eskisi gibi geleneklerimiz yaşatılmıyor. Zamanın ilerlemesi ile gelişen teknolojide gençlerimizin sürdüreceği geleneklerimiz artık yok olmaya başlıyor. İşte bu düşünceyle biz Urfa sıra gecelerini düzenleyerek geleneklerimizi yaşatmak istedik. Muğla’da böyle bir etkinliği ilginin olması da bizi ayrı mutlu etti. Nasıl Karadeniz’de ya da Urfa’da Muğla gelenekleri yaşatılıyorsa Muğla’da da Urfa’nın geleneklerini yaşatmak istiyoruz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.