Üretirken de satarken de kazanıyorlar

Bu haber 18 Kasım 2017 - 0:49 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.

Milas Süt Birliği yöneticileri, ilçeye bağlı Danişment ve Ekindere Mahalleleri’nde ikamet eden süt üreticisiyle bir araya geldi.

Haber Merkezi

Milas Süt Birliği yöneticileri, ilçeye bağlı Danişment ve Ekindere Mahalleleri’nde ikamet eden süt üreticisiyle bir araya geldi.

Süt Toplama Merkezi ve köy kahvehanesinde gerçekleşen buluşmada, yöneticiler yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aktarırken, üreticiler talep ve isteklerini dile getirdiler.

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Birlik İkinci Başkanı Nurettin Pinar, Birlik Genel Müdürü Soner Güney, Birlik Müdürü Ali Akdeniz ve Birlik Personelleri ile birlikte Danişment ve Ekindere Mahalleleri’ne ziyaret gerçekleştirdi.

İlk olarak Danişment’te, mahalle merkezinde bulunan Süt Toplama Merkezi önünde süt üreticileriyle bir araya gelen Başkan Gezgin, Birlik tarafından yapılan çalışma ve yatırımlar hakkında bilgi aktararak, “Kendi tesislerimizde kendi sütümüzü, peynirimizi, yoğurdumuzu, ayranımızı üretmek için girişimlerde bulunuyoruz. Kısa bir süre sonra Selimiye’de devletimizin yüzde 50 hibe desteğiyle bir Süt Yenileşim Merkezini de hizmete sunacağız. Biz bu merkezi daha kısa süre içerisinde açmayı düşünüyorduk fakat bazı resmi işler yavaş ilerliyor. Onun için bu süre içerisinde Selimiye’nin ihtiyaç duyduğu bir Süt Toplama Merkezini hizmete sunduk. Selimiye bölgesinin sütü artık burada toplanacak ve yem başta olmak üzere birçok ihtiyacınızı da buradan karşılayabileceksiniz” dedi.

Danişment’teki buluşmanın ardından beraberinde bulunan yönetici ve personellerle Ekindere Mahallesi’ne geçen Başkan Gezgin, burada da üreticilere bilgiler aktararak, “Şuanda Milas Merkez’de yer alan Çiftlik Ekipmanları Merkezimizin hemen yanında et marketimizi açmak için çalışmalara başladık. Burası da en kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlayacak. En yakın zamanda sadece ürettiğiniz sütünüzü değil, danalarınızı da alacağız. ‘Danamızı sattık ama parasını alabilecek miyiz’ diye düşünmeyeceksiniz. Mutlaka sizlerden alımlarda da sizlere daha iyi fiyatlar verilecek ve et markette de tüketiciye daha kaliteli et tüketme imkanı sunulacak. Daha güzel olacak ve elinize daha fazla para geçecek” dedi.

Süt üreticisinin girdi maliyetlerini düşürmek adına, özellikle yem firmalarıyla çok önemli görüşmeler ve pazarlıklar yaptıklarını ifade eden Başkan Gezgin, “Şuanda piyasaya verilen yemleri biliyoruz. Biz fiyatları hep piyasanın altında tutmaya ve üreticiye kaliteli yem ulaştırmaya çalışıyoruz. Birlik olmamızın getirmiş olduğu gücü yem konusu başta olmak üzere her alanda üreticimizin yararına olacak şekilde kullanıyoruz. Artık süt üreticisi sütünü üretirken de satarken de kazanıyor” dedi.

“Süt birliğine ait ne varsa hepsi sizin. Ben sadece burada sizlerle firmalar ve diğer kurumlar arasındaki aracıyım” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Gezgin, “Sizlerin hakkı için her alanda mücadele ediyoruz. Birlik olarak bir şeyler başardık, daha da başaracağız” dedi.

Süt üreticileri, buluşma sırasında Birlikten, Birlik Yöneticilerinden ve çalışanlarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Başkan Gezgin, 70 mahallede hizmet verdiklerini ifade ederek, mahalle ziyaretlerinin önümüzdeki günlerde devam edeceğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.