Üreticiye 17 ton patates tohumu

Bu haber 30 Ocak 2014 - 18:58 'de eklendi ve 576 kez görüntülendi.

ureticiye17tonpatates656516515Muğla’da iki yıldır üretimi yapılan patates ürününden bu yıl 8 çeşit ürün ekilecek. Üreticiye yaklaşık 17 ton patates tohumu dağıtılacak.
Haber Merkezi
Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce “Tütün Tarımına Alternatif“ katma değeri yüksek sebze üretim programı kapsamında 2 yıldır devam eden patates üretim çalışmalarına 2014 yılında da devam edilecek.
Muğla’daki çiftçi gelirlerinin arttırılması, tüketicilerin daha kaliteli patates tüketimlerinin sağlanması ve ürün çeşitliğinin arttırılmasının amaçlandığı çalışmalar, 2014 yılında Muğla Merkez, Fethiye, Kavaklıdere, Marmaris, Milas ve Ula ilçelerimizde “Patates Üretimi” için çalışmaların atarak devam ettiği açıklandı.
Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “2012 yılında 14 çeşit patatesle başlanan patates üretim çalışmalarına, 2014 yılında 8 çeşitle devam edilecek. Yapılacak çalışmalarda 17 ton patates tohumluğu çiftçilerimize ücretsiz olarak dağıtılacak olup, Tareks ve Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden sağlanan tohumluklar kullanılacak. Gübre ve ilaç konusunda da üreticilerimize destek sağlanacak olup, erkenci, orta erkenci ve geçici çeşitlerden dekara 4-6 ton arasında ürün bekleniyor” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.