Üreticilerin sorunları masaya yatırıldı

Bu haber 10 Ocak 2014 - 9:39 'de eklendi ve 945 kez görüntülendi.

ureticilerininsorunlari51615615651Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Ortaca Temsilcilik binasında yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından Muğla’nın nar ve narenciye üretimi potansiyeli ve sektörle ilgili sorunlar masaya yatırıldı.
Haber Merkezi
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) tarafından Ortaca’da düzenlenen yönetim kurulu toplantısının ardından nar ve narenciye üreticilerinin sorunları tartışıldı. Toplantıya MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, MUTSO Meclis Başkan Yardımcısı Mevlüt Acar, MUTSO Meslek Komite Başkanları, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksek Okulu Müdürü Önder Yıldırım ve öğretim görevlileri, Dalaman, Köyceğiz, Ortaca ilçeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürleri ile İlçe Ziraat Oda Başkanları katıldı.
Toplantının açılışında konuşan yapan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Önder Yıldırım, Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman havzasında tarım sektörün sorunlarının tespiti ve çözüm aşamasındaki her süreçte yer almaya hazır olduklarını ifade etti. MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, Muğla’nın tarım, turizm ve madencilik bölgesi olduğunu, tarımın turizmden sonra ikinci sırada yer aldığını belirterek ekonomik pastada çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. MUTSO Başkanı Karakuş, “Köyceğiz, Ortaca, Dalaman bölgesinin ürünü olan narenciyeyi Türkiye’de ikinci üçüncü sırada üretmemize rağmen birtakım üretim ve satış sonrası sorunlardan dolayı yeterli gelir sağlanamıyor. Bizler burada bu işin tüm Türkiye’ye ve dünyaya dağıtımını yapan kişilerin yaptığı işten en üst seviyede memnun olması ve ekonomiye katkı sağlaması için çalışmalarımızı artırmalıyız” dedi.

MHP’ye 43 isim daha katıldı
MHP Bodrum il teşkilatına 43 yeni isim üye oldu.
Haber Merkezi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Teşkilatı’na katılımlar sürüyor. Bodrum için birlikte siyaset yapma ve Yarımada’yı birlikte yönetme çağrısına her geçen gün yeni isimlerin karşılık verdiğini söyleyen MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, CHP Bodrum İlçe Örgütü’ne yönelik eleştirilerde bulunarak, Bodrum’da genel seçim havası ve ideolojik iklim yaratılmaya çalışıldığını ve Cumhuriyet’e, laikliğe sığınıldığını söyledi.
MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda, partiye katılan, genci yaşlısı, çalışanı emeklisi olmak üzere her kesimden 43 isme rozet takma töreni düzenlendi. Törene MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran başta olmak üzere, Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın ve çok sayıda partili katıldı.
Törende konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, birlikte Bodrum’u yönetme çağrısına Bodrum Yarımadası’ndan büyük teveccüh gösterildiğini söyledi.
Yeni Büyükşehir Yasası’na, Bodrum’da meydanlara inerek tek itiraz eden partinin MHP olduğuna dikkat çeken Başaran, “Bugün hiç kimse, çıkıp Büyükşehir Yasası’nın vatandaşlar üzerinde yarattığı olumsuz etkilerin seslendiricisi olmaya kalkmasın!” dedi.
İsim vermeden CHP Bodrum İlçe Örgütü’ne ve Bodrum Belediyesi’ne yönelik eleştirilerde bulunan Başaran, “Süreç mahalli idareler seçimi ikliminden çıkartılıp, bir genel seçim havası, ideolojik bir iklim yaratılmaya çalışılıyor. Saygıdeğer Bodrum Halkı, bunun farkındadır; böyle bir tezgâha, böyle bir yanıltmaya gelmeyeceği de, geçmiş seçim sonuçlarına da bakılırsa, ortadadır.” dedi.
Öğretmenine Rozet Taktı
Konuşmanın ardından, 43 isme rozet takma törenine geçildi. Rozet takma töreninde duygulu anlar da yaşandı. MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun öğretmeni Kamer Tezel Özenir’e rozet takarak elini öptü. MHP’ye katılarak rozet takılan isimler ise şöyle:
“Sevil Tonyalı, Kamer Tezel Özenir, Ayşe Aydın, Hülya Yayla, İge Seçkin Ulus, Semiha Aytaç, Serdal Deniz, Süheyla Saraç, Safi Ertekin, Burhan Saraç, Mustafa Salman, Mürvet Gön, Aysun Bulut, Songül Kaya, Yasemin Eraldı, Ramazan Şenel, Cem Karaca, İbrahim Movuş, Murat Kaan Külcü, Cahit Topçu, Emin Ömür, Burak Yıldızel, Selma Yılmaz, Okan Ersoy, Onur Kuşçu, Gökhan Nazik, Nafiya İbrahim, Aziz Özkan, Feti Ahmet Gülinan, Mehmet Ali Yasemin, Fatma İnce, Fulya Özkan, Hüseyin Kaçar, Ahmet Özak, Sibel Bayram, Serkan Dinç, Birsen Aydoğan, İbrahim Gültepe, Hüseyin Özkaplan, Burak Kurutaş, Ceylan Şahan, Emrah Güner, İnayet Yumuşak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.